Ana sayfa Blog 7 Adımda İtalya’da Eğitim

7 Adımda İtalya’da Eğitim

1674
0

1.Adım

Ön Görüşme; Öğrenci Pisa Eğitim Danışmanlık’ın tecrübeli uzmanları ile iletişime geçerek, İtalyada Eğitim şartları hakkında genel bilgi alması sağlanır.

2.Adım

İtalyada eğitim almak istediği okul ve programa karar veren öğrenciden kayıt için gerekli belgeler hazırlanır. Ve okul ve program  için başvuru yapılır.

3. Adım

Pisa Eğitim Danışmanlık, okula kayıt formlarını sizin için hazırlar ve başvurunuzu yapar. Bu arada okul kabulu beklenirken vize süreci ile alakalı belgeler hazırlanır.

4. Adım

Pisa Eğitim Danışmanlık,Başvuru ile Okul kabulüne kadar geçecek zaman diliminde  uçak bileti rezervasyonunuzu yapar ve bu sayede en uygun zamanda en hesaplı şekilde İtalyaya seyahat etmeniz sağlar.

5. Adım

Pisa Eğitim Danışmanlık Okulun kabul yazısı aldıktan sonra hemen vize işlemlerinizi başlatır. Vize alma süreci 2 ila 4 hafta arası değişmektedir. Bu süre içinde sizi gelişmeler hakkında bilgilendiririz.

6. Adım

Vize alma süreci tamamlandıktan sonra konaklama hakkında bilgilendirme yapılır ve bu doğrultuda uygun yer belirlenir. Daha önce rezarvasyonu yapılan bilet alınır ve İtalyaya seyahat başlamış olur.

7. Adım

İtalyaya ayak bastığınız ilk andan itibaren Pisa Eğitim Danışmanlığın tecrübeli kadrosu sizi havalimanında karşılar.Ve burada kayıt işlemlerinizi tamamlayarak şehir ve sosyal hayat hakkında bilgilendirir.Başvuru yapılması gereken kurum ve kuruluşlara başvurularınızı yapar.

Detaylı Bilgi İçin;

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır.İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak, başvuru, kayıt işlemleri, vize, oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 532 544 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here