Ana sayfa Üniversiteler Bari Üniversitesi

Bari Üniversitesi

1321
0

Bari, İtalya’nın güneydoğusunda bulunan Puglia bölgesine ait ufak bir şehirdir. Bari Aldo Moro Üniversitesi, bu şehrin en önemli eğitim yuvası olup 1924 tarihinde kurulmuştur. İlk kurulan fakültelerinden biri Tıp ve Eczacılıktır.

İsmini Nereden Almıştır?

İsmini Aldo Moro isimli İtalyan bir politikacıdan almıştır. Kurulduktan sonraki yıllarda hukuk, ekonomi ve ticaret, felsefe, matematik, edebiyat, mühendislik ve veterinerlik gibi bölümler ekleyerek kendini büyütmüş ve adını duyurmuştur. Büyük şehirlerde yaşamak ve okumak yerine ufak şehirlerde daha minimal ve basit bir yaşam sürmek isteyen bir çok öğrenci Bari gibi İtalya’nın ufak şehirlerini tercih etmektedirler. Büyük şehirlerden gelen İtalyanlar bile tercihlerini bu üniversitelerden yana kullanabilmektedirler.

bari-universitesi-3Her yıl, Bari Aldo Moro Üniversitesi’ne ingilizce tıp eğitimi almak için çok fazla Türk öğrenci başvurmaktadır. Bu bölümün bu üniversitede bu kadar ilgi görmesinin sebeplerinden bir tanesi Bari Aldo Moro Üniversitesi’nin İtalya’nın güneyinde bulunması sebebiyle ekonomik olarak İtalya’nın kuzey şehirlerine göre daha uygun olmasıdır. İkinci sebebi ise bu üniversitenin de diğer İtalyan Üniversitelerin tıp fakülteleri gibi mavi diploma vererek öğrencilerine uluslararası geçerli olan mavi diploma sağlamasıdır.

 

Marketing, Informatik, Fizik gibi master programları İngilizce olarak bu üniversitede okunabilir. Bari Aldo Moro Üniversitesi’nde okumaya karar verdiğiniz takdirde oturma izni işlemlerinizden kalacak yer bulmaya kadar her türlü ihtiyacınızı karşılamak için elimizden geleni yapıyor, rahat bir eğitim hayatı geçirmeniz için her türlü sorunuza en kısa zamanda cevap vermeye çabalıyoruz.

barı-universitesiÜniversiteler ile ilgili ayrıntılı bilgi ve sorularınız için 0212 544 24 15 ve 0532 544 24 15 numaraları telefonlardan ya da info@pisaedu.com’dan bize ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here