fbpx
Yükleniyor Etkinlikler

IMAT Hazırlık Kursu

Geçmiş yıllarda İtalya’da Tıp Eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için İtalya’da yaptığımız IMAT Hazırlık Kursu ’nun ücretlerin yüksek olması, kursa katılım sağlamak isteyen öğrencilere uzak olması nedeniyle, bu kursumuzu artık alanında uzman ve tecrübeli eğitim kadromuz ile İstanbul’da düzenlemekteyiz.

Öğrencilerimiz için hazırlanmış olan kursuda ki hedefimiz, öğrencilerin akademik başarılarına katkı sağlamak ve onları sınava hazırlamaktır.

IMAT Sınav Yapısı

İtalya’da Tıp, Diş Hekimliği gibi sağlık ile ilgili temel bölümlerde eğitim almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken IMAT Sınavı;

 • Mantık
 • Genel kültür
 • Biyoloji
 • Kimya
 • Fizik ve Matematik alanlarından 5 şıklı 60 sorudan oluşmaktadır.

Öğrencilere IMAT Sınavında bu soruları cevaplandırmaları için 100 dakika süre tanınır. IMAT Sınavında her doğru cevap 1,5 puan kazandırırken yanlış cevaplar ise 0,4 puan kaybettirmektedir.

Neden IMAT Hazırlık Kursu ‘na Katılmalıyım?

Istanbul’da düzenlemiş oldugumuz IMAT Hazırlık Kursumuz tüm öğrencilerimizin IMAT Sınav hazırlık sürecindeki ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. IMAT Sınavı hazırlık sürecinde Pisa Edu’yu tercih ederek İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi’nin başladığı 2012 yılından bu yana yüzlerce öğrenciyi İtalya’da Tıp Fakültelerine yerleştiren bir danışmanlık firmasından hizmet alır aynı zamanda alanında uzman eğitim kadrosu ile verilen IMAT Sınavı hazırlık kursları ve yapılan denemelerle İtalya’da Tıp Eğitimi alma hayalinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Her yıl onlarca öğrenci İtalya’da Tıp Eğitimi alma hayallerini Pisa Edu ile gerçekleştirmektedir.

IMAT Hazırlık Kursu Müfredatı

 • Mantık ve Matematik Dersleri (16 Ders)
 • Biyoloji (22 Ders)
 • Kimya (20 Ders)
 • Fizik (8 Ders)
 • Genel Kültür (10 Ders)
 • Deneme (4 Ders)

IMAT Kursu’muza hem sömestr döneminde hem de yaz döneminde katılım sağlayabilirsiniz.

IMAT Hazırlık Kursu Tarihleri

Sömestr Dönemi Fiziki IMAT Kursu

24 Ocak – 6 Şubat 2022 | Konu Anlatımı Grubu & Deneme

Sömestr Dönemi Online IMAT Kursu

24 Ocak – 6 Şubat 2022 | Konu Anlatımı Grubu & Deneme

Yaz Dönemi Fiziki IMAT Kursu

13 Temmuz – 23 Temmuz  2022 | Konu Anlatımı Grubu & Deneme

25 Temmuz – 6 Ağustos 2022 | Soru Çözümü & Deneme

8 Ağustos  – 20 Ağustos 2022 | Konu Anlatımı Grubu & Deneme

22 Ağustos – 3 Eylül 2022 | Soru Çözümü & Deneme

Yaz Dönemi Online IMAT Kursu

13 Temmuz – 23 Temmuz 2022 | Konu Anlatımı Grubu & Deneme

25 Temmuz – 6 Ağustos 2022 | Soru Çözümü & Deneme

8 Ağustos  – 20 Ağustos 2022 | Konu Anlatımı Grubu & Deneme

22 Ağustos – 3 Eylül 2022| Soru Çözümü & Deneme

Yaz Dönemi İtalyanca Fiziki IMAT Kursu

26 Temmuz – 15 Ağustos | Konu Anlatımı Grubu & Soru Çözümü & Deneme

Erken Kayıt Avantajı

IMAT Hazırlık Kursu ücretimiz ise toplam 6.000 TL + KDV‘ dir. IMAT Hazırlık Kursu Sömestr Programımıza 31 Ekim 2021 tarihine kadar, IMAT Hazırlık Kursu Yaz Programımıza 30 Nisan 2022 tarihine kadar erken kayıt yaptıran öğrencilere 1.250 TL indirim yapmaktayız. İki gruba da (konu anlatımı+soru çözümü) kayıt olunması halinde 12.000 TL + KDV yerine 9.500 TL + KDV ‘ ye kayıt olunabilmektedir. Ödemeleri kredi kartı veya nakit olarak yapabilirsiniz. (İş Bankası ve Garanti Bankası kartlarına vade farksız taksit imkanı da sunmaktayız.)

Kaynak Kitap ve Denemeler

Kursumuza katılım sağlayan her öğrencimize 3 adet soru bankası kaynak kitap verilmektedir. Ayrıca öğrencilerimize takviye olarak 2 adet deneme sınavları da yapılmaktadır.

Referanslarımız

2012 yılından günümüze dek onlarca öğrenciyi İtalya’da Tıp Fakültelerine yerleştirdik. Bizden hizmet alan veli ve öğrencilerimizin memnuniyet oranı oldukça yüksektir. Sosyal medya hesaplarımız ve sitemizdeki referanslar kısmından hakkımızdaki yorumları inceleyebilirsiniz.

IMAT Sınavına Hazırlık | Pisa Edu Farkıyla 

Modern ve Teknolojik Sınıflar

IMAT Hazırlık Kursumuz modern ve teknolojik sınıflarda işlenmektedir. Sınıflarımız her öğrencinin işlenen dersi rahatlıkla takip edebileceği ve derslere aktif bir şekilde katılabileceği şekilde oluşturulmaktadır.

IMAT Hazırlık Kursumuza dünyanın  birçok ülkesinden öğrenci katılımı olabilmektedir.

Sosyal Etkinlikler

Pisa Edu olarak Hazırlık Kursu ‘muzda tüm öğrencilerimize kapsamlı ve eksiksiz bir hizmet sunmaktayız. Pisa Edu çalışanları ve alanında uzman eğitim kadromuz öğrencilerin kurs boyunca bütün gereksinimlerine yardımcı olmaktadır. Öğrencilerimizin rahatlamaları ve IMAT Hazırlık Kursu ‘ndan en iyi şekilde yararlanmaları için sosyal etkinlikler düzenlemekteyiz.

Alanında Uzman Öğretmenler

IMAT Hazırlık Kursu ‘muzda nitelikleri ve çeşitli geçmiş deneyimleri nedeniyle özenle seçilmiş alanında uzman öğretmenlerden oluşan bir ekibimiz ve sizi evinizde hissetmenizi sağlayacak tam donanımlı, güler yüzlü personelimiz bulunmaktadır. Önemli bir sorunuz olsun veya olmasın kurs boyunca her zaman yanınızda olmaktayız.

IMAT Hazırlık Kursu Artık Istanbul’da

Hazırlık Kursumuzu Istanbul’da düzenlemekteyiz. Ancak Türkiye’nin dört bir tarafına yaşayan onlarca öğrenci IMAT Kursumuza katılmaktadır. Istanbul dışından gelip IMAT kursumuza katılmak isteyip, konaklama ihtiyacı olan öğrencilerimize, otel öğrenci yurdu gibi önerilerde bulunmaktayız.

IMAT Hazırlık Kursu  ve IMAT Denemeleri

IMAT Hazırlık Kursu programımıza dahil olmak üzere, kursumuzun ortasında ve sonunda iki adet IMAT Denemesi yapmaktayız. Öğrencilerimiz yaptığımız bu denemelerle eksikliklerini daha iyi bir şekilde görebilmekte ve çözemediği sorularını alanında uzman öğretmenlerimize sorabilmektedir.

IMAT Sınavına Özel Müfredat

IMAT Hazırlık Kursu öğrencilerimizin IMAT Sınavına yönelik ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için özenle tasarlanmıştır.

Maksimum Verim

Kurs müfredatımız, IMAT Sınavında karşılaşacağınız Genel Kültür, Fizik, Kimya, Matematik, Biyoloji konularının ana yönlerini kapsamaktadır. Öğrencilerimiz derslere aktif bir şekilde katılarak Kursumuzdan maksimum verim alabilir.

Her yıl onlarca öğrenci Italya’da Tıp Egitimi alma hayallerini Pisa Edu ile gerçekleştirmektedir.

Sizler de IMAT Sınavı Hazırlık sürecinde Pisa Edu’yu tercih ederek İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi’ni alma hayallerinize ulaşabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

IMAT Hazırlık Kursu hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için  +90 212 544 24 15 ve +90 532 544 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya info@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

Go to Top