Ana sayfa Lisans İtalya’da Sınavsız Üniversite, İtalyanca Mühendislik Eğitimi

İtalya’da Sınavsız Üniversite, İtalyanca Mühendislik Eğitimi

2652
0

Sınavsız üniversite

İtalya, sınavsız üniversite imkanı olmasından dolayı son yıllarda ciddi sayıda Türk öğrenci için eğitim tercihlerinin başında gelen bir ülkedir. Öte yandan dünyanın en eski üniversitelerine ve çok geniş burs imkanlarına sahip olması da bu artışa etki eden faktörlerdendir. Türkiye’ye olan yakınlığı, dünyanın en iyi 500 üniversitesi listesinde en çok üniversiteye sahip Avrupa’nın 3. ülkesi olması gibi etmenler İtalya’yı daha da çekici hale getirmektedir.

İtalya’da birçok bölüm İngilizce eğitim vermektedir. En çok tercih edilen bölümlerden biri de mühendisliktir. İtalya, dünyanın en prestijli teknik üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Ancak bu bölümlere kabul alabilmek için belli derecede İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Bunun yanında İtalya’da dil belgesine sahip olmadan da mühendislik eğitimi almanız mümkündür. Bunun için sadece bir yıl İtalyanca hazırlık okumanız gerekmektedir. Bu programların eğitim dili İtalyancadır.

Türkiye’de ise üniversite sınavından barajı geçmeniz yeterlidir. Bunun yanında lise not ortalamanız vs gibi şartlar gerekmemektedir. YKS maratonuna girmeden kariyer planlaması yapmak Pisa Edu ile çok kolay. Tüm öğrencilerimizin sınavsız üniversite hayalini gerçekleştiriyoruz.

İtalya’daki üniversitelerin yıllık harç miktarları ise oldukça uygundur. Yıllık ortalama 1000 Euro harç ücretiyle İtalya’da mühendislik eğitimi alabilirsiniz. Ülkemizle karşılaştırıldığında ortalama bir vakıf üniversitesine ödeyeceğiniz ücretle İtalya’da hem eğitim hem de yaşam masraflarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

İtalya’da aldığınız eğitim sonucunda kazanacağınız “mavi diploma” tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. Bu da Avrupa’da alanınızla ilgili iş kapılarının size açık olduğu anlamına gelir. İtalyanca eğitim alacağınız için de yine İtalya’da çalışma şansına sahip olabilirsiniz.

Siz de İtalya’da Sınavsız Mühendislik Eğitimi ile ilgili bilgi almak, başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetleri gibi süreçle ilgili her alandaki hizmetlerimizi öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 532 544 24 15 numaralarından bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here