Ana sayfa Üniversiteler Napoli Şehri ve Luigi Vanvitelli Üniversitesi

Napoli Şehri ve Luigi Vanvitelli Üniversitesi

1494
0

Napoli Şehri

Napoli, İtalya’nın güneyinde bulunan Campania bölgesine ait turistik bir şehirdir. Napoli şehri Antik Pompei kentinin kendine has yapısı ve tarihiyle her yıl fazla sayıda turisti kendisine hayran bırakmaktadır. Vevüz yanardağının patlaması sonucu oluşan taşlaşmış insan bedenleri, küllerle kaplanmış şehri görmek turistlere bambaşka bir tecrübe sunuyor.

Gelelim Napoli’de eğitim hayatına… İtalya’nın kuzeyi ve güneyi sosyo-politik anlamda birbirinden farklı yapılanmıştır. Kuzey şehirleri ilke güney şehirleri arasında zıtlıklar, ülkenin ileri gelen sorunlarından olup bugün bile ileri gelen politikacıları tarafından çözümlenmesi gereken bir sorun olarak dile getirilmektedir. Güney bölgesinde bulunan üniversitelerin son zamanlarda daha çok tercih edilme sebeplerinden bir tanesi kuzey şehirlerine göre daha ekonomik olmasıdır. Bu anlamda Napoli’de en çok tercih edilen üniversiteler şunlardır: Universita degli studi di Luigi Vanvitelli, Universita degli studi di Federcio II.

Napoli Luigi Vanvitelli ÜniversitesiLuigi Vanvitelli Üniversitesi 1990 yılında kurulmuş olup türk öğrenciler tarafından tıp alanında tercih edilen bir üniversite olarak ün salmıştır. İsmini ünlü mühendis ve mimar olan Luigi Vanvitelli’den almıştır.
İtalya’da İngilizce Tıp eğitimi veren 11 üniversiteden bir tanesi olup, gelişmiş laboratuarları ile öğrencilerine her anlamda olanak sunmaktadır. Üniversitenin Capua, Santa Maria Capua Vetere, Caserta, Aversa’da kampüsler bulunmaktadır.

Campania bölgesinin sunduğu burs imkanlarından faydalanabilmek mümkündür. Ancak her sene değişen burs hakkına erişim kriterleri ve kısıtlanan fonlar sebebiyle gidecek öğrencimize tüm planını bu bursa göre yapmaması gerektiğinin altını çiziyoruz.

Üniversiteler ile ilgili ayrıntılı bilgi ve sorularınız için 0212 544 24 15 ve 0532 544 24 15 numaraları telefonlardan ya da info@pisaedu.com’dan bize ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here