Ana sayfa Üniversiteler Roma Tor Vergata Üniversitesi

Roma Tor Vergata Üniversitesi

2116
0

Roma Tor Vergata Üniversitesi

Roma Tor Vergata Üniversitesi 1982 yılında kurulmuştur ve Roma’nın güney doğusunda 600 hektarlık bir kampüs üzerinde bulunmaktadır.

Üniversite, kampüsünde CNR ve İtalyan Uzay Ajansı (Italian Space Agency – ASI) gibi önemli enstitüleri barındırmaktadır. Roma Tor Vergata Üniversitesi tarafından geliştirilen en önemli uluslararası ağlar arasında EUA’nın bir parçası, yani yüksek öğretim kurumlarını temsil eden ve 46 Avrupa Ülkesinin rektörlerinin yer aldığı birlik bulunmaktadır. EUA üye ülkeler için yüksek öğrenim ve araştırma konusundaki görüşlere ilişkin işbirliği ve sürekli güncelleme için bir referans noktasıdır.

Roma Tor Vergata Üniversitesi, kampüsünde İtalya’nın en modern hastanelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Bu da üniversitenin kaliteli bir Tıp eğitimi vermesinde önemli bir rol oynamaktadır. 2018 QS World University Rankings e göre dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasındadır. 50 yaşın altındaki üniversiteler arasında ise dünyada 61. sıradadır.

Roma Tor Vergata Üniversitesi 19 departmanda lisans ve master düzeyinde 112, doktora alanında 31 program sunmaktadır. Bunun yanında 209 alanda uzmanlık eğitimi vermektedir. Birçok sosyal bilimler ve mühendislik bilimleri alanında tamamen İngilizce eğitim almak mümkündür. Kampüsünün genişliği ve 6 kütüphanesi, botanik bahçeleri, müzeleri ve birçok spor kulübüyle tam bir yaşam merkezidir.

Siz de Roma Tor Vergata Üniversitesi ile ilgili bilgi almak, başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetleri gibi süreçle ilgili her alandaki hizmetlerimizi öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 532 544 24 15 numaralarından bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here