Ana sayfa Hazırlık Kursları Sınavlar TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

804
0

TOEFL, akademik İngilizce ile eğitim alınıp alınamayacağını ölçen bir sınavdır. Amerika’da ve Avrupa’da bir çok üniversitenin giriş koşullarından biri, bu sınavdan geçerli bir puan almaktır. Örneğin; Politecnico di Torino ve Politecnico di Milano gibi İngilizce mimarlık bölümlerine giriş hakkı elde etmek için TOEFL sonucunuzun POLITO için minimum 62, POLIMI için minimum 72 olması gerekmektedir.

Nasıl bir sınavdır?

TOEFL PBT ve TOEFL IBT olarak iki çeşidi bulunmaktadır. Paper Based TOEFL sınavı 2 buçuk saat, Internet Based TOEFL ise 4 ya da 4 buçuk saat sürmektedir. Gün geçtikçe paper based sınav türünü tercih edenler azalmaktadır. Artık çoğu öğrenci IBT sınav türüne katılmaktadır.

Fiyat

IBT 185 Dolar, PBT 170 Dolardır.

Sınav İçeriği

Reading: 60-80 dakika, 36-56 soru

Listening: 60-90 dakika, 34-51 soru

Speaking: 20 dakika, 6 soru

Writing: 50 dakika, 2 soru

  • Reading bölümünde 3-4 akademik metin bulunan sınav çoktan seçmelidir.
  • Listening bölümünde 6-8 tane dinleme parçası, vardır. 2-3 tane soru, karşılıklı diyalogların olduğu bir dinleme parçasıdır. 4-6 tane soru da akademik konulu bir konuşma. Örneğin, iklim değişikliği, ekonomik krizin nedenleri, felsefenin temel prensipleri gibi konuların olduğu dinleme parçalarını anlamanız ve yorumlamanız beklenir.
  • Speaking bölümünde 6 soru sorulmaktadır. Kişisel görüş belirtmenizi isteyecek konuşmalar yapmanız beklenir. Bu bölümde de okuma ve dinleme parçaları olabilir. Okuduğunuz ve dinlediğiniz ile alakalı size sorular yöneltilebilir. Hem yorum gücünüzü hem konuşma yetkinliğinizi ölçerler.
  • Writing bölümünde iki temel göreviniz bulunmaktadır: Integrated (20 dk) ve Independent (30 dk).

Integrated bölümünde bir metin okunur, sonrasında okuduğunuzla bağlantılı bir metin dinlenir. En sonunda ikisini sentezleyerek bir komposizyon yazmanız beklenir.

Independent bölümünde size bir konu verilir ve o okunayla alakalı 350 kelimelik , 3-4 paragraflık yazı yazmanız beklenir.

IELTS ve Toefl Puan Değerleri Karşılaştırması

2 hafta içinde sınav puanınızı online olarak görüntüleyebilirsiniz. Resmi sınav sonucunuz ise 1 ay içerisinde posta yoluyla size iletilir.

Pisa Edu olarak düzenlediğimiz TOEFL’a hazırlık kurslarımıza katılabilirsiniz. Birebir özel ders alabilir, deneme sınavlarımıza katılabilirsiniz. Bizden ders aalan öğrencilerimize deneme sınavlarımız ücretsizdir.

TOEFL Deneme Sınavı Ücreti: KDV dahil 125 TL.

Detaylı Bilgi İçin;

TOEFL Sınavı hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15ve +90 532 544 24 15numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here