Ana sayfa Üniversiteler Messina Üniversitesi

Messina Üniversitesi

950
0

Messina Üniversitesi, Sicilya Adası’nda 1548 yılında kurulan bir devlet üniversitesidir. Messina 242.000 nüfusuyla Sicilya Adası’nın en büyük 3. şehridir. Bu şehir tarihi boyunca bir çok farklı imparatorluk tarafından yönetildiği için tarihi ve kültürel mirası ile her yıl çok fazla turistin ilgisini çekmektedir.

Messina Üniversitesinde bir sosyal bilimler üniversitesi olarak çok sayıda İngilizce lisansüstü program bulunmasına karşın lisan programında sadece İngilizce TIP bölümü bulunmaktadır. Bu bölümün yabancı öğrenci kontenjanı ise 25 kişidir.

İngilizce yüksek lisans programları ise şunlardır:

  • Banking and Finance
  • Engineering and Computer Science
  • International Management

UNIME’nin bir çok yurtdışı Erasmus değişim programıyla anlaşması bulunmaktadır. Türk öğrencilerimiz de İtalya’ya gidip Erasmus programlarından faydalanarak başka Avrupa ülkelerinde deneyim elde etme şansına sahip olabilmektedirler.

Öğrencilerin Messina’ da eğitim almak istemesinin bir diğer sebebi bu şehirdeki yaşamın İtalya’nın kuzey şehirlerine oranla daha ucuz ve kolay olmasıdır.

Messina Üniversitesi’nin ünlü mezunları arasında politikacı Marco Minniti, iş adamı Santo Versace ve yazar Stefano d’Arrigo bulunmaktadır.

Üniversiteler ile ilgili ayrıntılı bilgi ve sorularınız için 0212 544 24 15 ve 0532 544 24 15 numaraları telefonlardan ya da info@pisaedu.com’danbize ulaşabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here