Istituto Marangoni

Istituto Marangoni, 1935 yılında Milano’da ‘Istituto Artistico dell’ Abbigliamento Marangoni’ olarak kurulmuştur. Günümüzde Moda ve tasarımda önde gelen profesyonellerin eğitiminde yaklaşık bir asırlık bir tarih ile başarı için önemli bir aşamaya ulaşmıştır. Istituto Marangoni, Domenico Dolce (Dolce & Gabbana) ve Franco Moschino gibi, moda ve lüks alanlarda 45 binin üzerinde profesyonele ve 5 kıtadan 4 jenerasyon öğrenciye eğitim verdiği için kendini hatrı sayılır bir konuma yükseltmiştir.

Şu anda Milano’da (Moda ve Tasarım Okulu), Paris, Londra ve Şangay’da konumlanmış okullarında 106 ülkeden yılda yaklaşık 4 bin öğrenci eğitim almaktadır. Ekim 2016’da Istituto Marangoni moda, sanat ve tasarım buluşma noktası olan Floransa’da yeni bir okul açmıştır.

Istituto Marangoni

Avantajlar

Benzersiz bir akademik yolun parçası olan Marangoni Akademisi’ne her yıl 4 binden fazla öğrenci katılmaktadır.
Istituto Marangoni and Vogue Italia moda, sanat ve tasarımın yaratıcı evrenine doğru sürükleyici bir tecrübe ile genç yetenekleri herkese tanıtmaktadır. Dahası, öğrenciler Vogue Italia tarafından seçilen profesyonellerin onların özgeçmiş ve portfolyolarını değerlendirme şansına sahip olacaktır. Digital Platformlar, Milano Fashion Week’te piyasaya sürülmektedir. Bu platform 3.sınıf öğrencilerinin en iyi koleksiyonlarını gösterebildiği, mezunların ise Fashion (Fashion Design, Fashion Business and Fashion Styling) projelerini sunmak için benzersiz bir fırsattır.

Ayrıca platform kapsamında, Enhancing The Future projesine katılan Giambattista Valli, Ibrahim Kamara, Tom Dixon, Sølve Sundsbø gibi dünyaca ünlü tasarımcılar mezunlarla birebir görüşmektedirler.

KONAKLAMA VE YAŞAM MALiYETLERİ

Milano

Milano’daki bölgeye bağlı olarak 85 m2 (90 m2) eşyası dahil konaklama için aylık kira fiyatı 729 €’dan 1,656 €’ya kadar değişmektedir.

Tek kişi için tahmini aylık maliyet 2040 Euro olarak hesaplanmıştır.

Milano’nun, İtalya’nın en pahalı şehri olarak kabul edildiğini unutmayın.

Floransa

Floransa’daki bölgeye bağlı olarak 85 m2 (900 m2) eşyası dahil konaklama için aylık kira fiyatı 729 €‘dan 1,656 €‘ya kadar değişmektedir.

Tek kişi için tahmini aylık maliyet 1763 Euro olarak hesaplanmıştır.

Başvuru Tarihleri

Bazı Marangoni programları Ekim ve Şubat olmak üzere yılda 2 dönemde alım yapmaktadır.

İtalya’da eğitim almak için bir vizeye ihtiyacınız varsa, vizeye başvurmak ve aynı zamanda konaklama ve seyahat için yeterince zaman ayırmanız gerektiğini unutmayınız.

Bu nedenle, mümkün olduğunca erken başvurmanızı öneririz.

Başvuru yapmak ve detayları öğrenmek için, danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

İTALYA’YA HOŞGELDİNİZ!

Milano

Milano’da Marangoni moda eğitimi, Marangoni okulunun köklü tarihi bilgi geçmişi ve hazır giyim İtalyan çağdaş modası ile sentezlenmiş üst seviye eğitime doğru sürükleyici bir yolculuktur.

Öğrenciler, deneysel tasarım ve araştırmadan ilham alan detayları, çarpıcı efektlerle birleştiren ve el yapımı tarz ile kombinleyen ’Made-in-Italy’ kültürünü ve en son moda trendlerini, yakından inceleyebileceklerdir. Hem tasarım hem de iş için yaratıcı, ileriye dönük yaklaşım benimseyen okul, küresel moda arenasında ayrıcalıklı bir konuma sahip olmuştur. Marangoni Milano’daki öğrenciler, önde gelen moda şirketleriyle geliştirilmiş özel eğitim projelerine dahil olma fırsatı ve aynı zamanda moda yolculuklarında bir sonraki adıma geçmelerine yardımcı olacak fırsata sahip olmaktadırlar.

Milano şehri tasarım ile eş anlamlıdır, bu tabii ki şaşırtıcı değildir. Her zaman geçmişe saygı gösteren, ancak geleceğe dönük bir bakış da sağlayan küresel tasarım dünyasında, Milano zengin tarihini, günümüz için hayati bir rolle birleştirir. Okulun araştırma ve deneylere yönelik benzersiz yaklaşımı aynı zamanda, öğrencilerin usta mobilyalardan iç mekanlara, ürünlere ve görsel grafiklere yönelik üst düzey ilham verici tasarımlara kadar pek çok farklı projelerle karşı karşıya kalma olacağı sunmaktadır. Marangoni Milano Tasarım Okulu’ndaki tüm programlar, modern bir estetik yaklaşımla ile lüks moda düşüncesinin birleşmesi sayesinde, modanın en yüksek dozuyla desteklenmektedir. Bu tasarım kültürü, şehrin tasarım bölgesinde, yaratıcı tasarımcılar topluluğu ile yakından bağlantılar ile çevrelenmiş, aynı zamanda yeni teknolojilerle birleşen son teknoloji tasarımların özel bir karışımını ortaya çıkaran ve teorik ile pratiği başarılı bir şekilde kombinleyen ticari bir göze zemin hazırlar. 

Floransa

Sanat eserleriyle dünyaca ünlü Floransa’nın hiç bir tanıtıma ihtiyacı olmamasına rağmen şehrin zarif görünüşü altında başka bir hikayesi var. Sanat, zanaatkarlık ve ‘made-in-Italy’ üstünlüğü zamanla donan kavramlar değildir, bu kavramlar evrimleşir ve gelişirler. Katılımcılar, Floransa Moda ve Sanat Okulun’da, bu şehrin sunduğu malzeme ve tekstil zenginliğinden nasıl en iyi şekilde yararlanabileceklerini öğrenecek ve yeni işçilik konseptleri ve moda tasarımından ilham alarak bunları geliştireceklerdir. İster sanat, kültür ve lüks aksesuarların tasarımını doğrudan etkilemek olsun ister çok bahsedilen koleksiyonları ilk kez sahneye çıkardığı moda şovları için özel bir ortam sağlamak olsun veya İtalyan giyim kültürünü tanıtmak olsun, Istituto Marangoni Floransa Okulu gerçekten çağdaş bir kitleye hitap etmektedir.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.

Programlar

Moda Okulu

Istituto Marangoni Milano’da doğdu. Burada İtalyan modasının büyük isimleri yetiştirilmiştir. Milano, moda seçkinliğinin şehridir; burada yeni fikirler ve tarzlar sürekli olarak geliştirilmektedir. Ve Istituto Marangoni öğrencileri, moda endüstrisinde en yüksek düzeyde yaratıcı, organizasyonel ve son derece yetenekli profesyoneller haline gelen çalışma programlarını yorumlamak, yönlendirmek ve büyütmek için gerekli araçları burada bulabilmektedir.

Tasarım Okulu

Yeni tasarım okulu, en önemli ulusal ve uluslararası tasarım markalarının çoğunun yer aldığı alanların birinde, Milano şehrinin kalbinde yer alan Via Cerva’da yer almaktadır.
Burada öğrenciler, pek çok farklı profesyonel ortamlarda çalışma yetisine sahip olmak, mükemmel tasarımcı olmak ve gereken gelişimi göstermek için uygun ortamı bulabileceklerdir.

Moda ve Sanat Okulu

Floransa’da bulunan Marangoni Moda ve Sanat okulu Via de’Tornabuoni 17’de, Piazza S. Trinità ve Gucci ile Ferragamo müzelerine birkaç adım uzaklıkta, 2016 Ekim ayında açılmıştır.

Bu okul geleceğin moda, sanat ve tasarım seçkinliği hakkında eğitim vermektedir.

Kurs, moda tasarımından, sanat yönetimine ve aksesuar tasarımına kadar çeşitli lisans ve lisansüstü programları içermektedir.

İtalya’da aldığınız eğitim sonucunda kazanacağınız “mavi diploma” tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. Bu da Avrupa’da alanınızla ilgili iş kapılarının size açık olduğu anlamına gelmektedir.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.

Kabul Şartları

Istituto Marangoni’ye giriş için genel şartları yerine getirmeniz yeterlidir.

  • Türkiye’de 12 yıllık temel eğitimi veya bir üniversitenin ilk yılını tamamlamak.
  • ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında barajı geçmek.
  • İngilizce eğitim almak isteyenler için sözlü mülakat yeterli ise bu mülakatı geçmek ya da TOEFL/IELTS sahibi olmak.
  • İtalyanca eğitim almak isteyenler için konsolosluğun öngördüğü İtalyanca seviyesine gelmek.
  • Ayrıca kendi sınavını yapan üniversitelerde bu sınavdan başarılı bir puan almak.

Gerekli Belgeler

İtalyan üniversitelerine başvuru için aşağıdaki belgelerin başvuru sırasında hazır olması gerekmektedir:

  • Transkript ve/veya diploma (İngilizce veya İtalyanca)

  • CV

  • Motivasyon Mektubu

  • İtalyanca veya İngilizce dil yeterliliği belgesi

  • Referans mektupları

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.

Ücretler

Lisans Ücretleri

Moda Programı Milano

Kayıt ücreti 4 bin Euro

AB üye adaylar 18,600-19,700 Euro (programa göre değişmektedir.)

AB Üyesi olmayan adaylar için 22,000-23,100 Euro (programa göre değişmektedir)

Tasarım Programı Milano

Kayıt ücreti 4000 Euro

AB üye adaylar 14,700-17,000 Euro (programa göre değişmektedir)

AB Üyesi olmayan adaylar için 16,400-20,400 Euro ( (programa göre değişmekte)

Sanat Programı Floransa

Kayıt ücreti 4000 Euro

AB üye adaylar 10,200 Euro

AB Üyesi olmayan adaylar için12,300 Euro

Yüksek Lisans Ücretleri

Kayıt ücreti 5500 Euro

AB üye adaylar 22,000 Euro

AB Üyesi olmayan adaylar için 23,000 Euro

Istituto Marangoni

Burslar

Istituto Marangoni, genç yeteneklere Milano, Floransa, Paris ve Londra’da lisans ve yüksek lisans eğitimleri için çok sayıda burs sunmaktadır.

Markalaşmış Burslar

Marangoni moda ve tasarım alanında genç yeteneklere gelecek vaat etmek için burs yarışmaları ile gençlerin yeteneklerini ödüllendirmektedir.

Burs yarışmaları Versace, Etro, Zadig & Voltaire, McCann and Cappellini gibi önde gelen lüks tasarım şirketlerle ortaklık yapılarak, şirketlerin her birinin modern tecrübe ve iş uzmanlığı ile desteklenmektedir.

Her burs özel bir yarışmayla verilmektedir. Marangoni burs alan adaylara Milano, Floransa ve Paris’te Master programları öğrenim ücretlerinden muaf olma hakkı vermektedir.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.

Bize Başvurun 3,000’den Fazla Öğrencimiz Bizimle Hayallerine Ulaştı

İyi bir gelecek ve kariyeriniz için Pisa Edu ile tanışın.