Pisaedu olarak ilk hedefimiz, öğrencilerimizi İtalya’nın en köklü, ekonomik ve prestij sahibi olan devlet üniversitelerinden bir tanesine yerleştirmektir. Eğer öğrenciler özel üniversitede okuma talebi ile bizlere başvuruda bulundularsa bu durumda da uzman ekibimizle her konuda danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Üniversite kayıt işlemleri, uzman kadromuz ile öğrencilerimizin beklentileri ve hedefleri doğrultusunda bütçeleri ile uyumlu olacak şekilde alternatif seçenekler sunularak yapılmaktadır. Hem Türkiye’de ki hem de Milano’da ki uzman ekibimizin İtalya konusunda geniş bir bilgiye sahip olması, Türkiye’de bulunan arkadaşlarımızın İtalya’ya giderek oradaki çalışma arkadaşlarımızla üniversite ziyaretlerinde bulunması; İtalya’daki üniversiteler hakkında sizlere daha doğru bilgilerin aktarılmasını sağlamaktadır.

İtalya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler bu eğitim programı için yeterli dil seviyesi, not ortalaması, yeterlilik sınavlarından istenilen notu aldıkları takdirde Avrupa’nın en iyi üniversitelerine kayıt hakkı kazanabilmektedir ve Pisa Edu aracılığı ile üniversite kayıt işlemleri kolaylıkla yapılmaktadır.

İtalya’da eğitim almanın avantajları; 

Takdir edersiniz ki Avrupa’nın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan İtalya’da üniversite eğitimi, master eğitimi veya doktora eğitimi almak için belirli bir yatırım yapmak hayatınızda atacağınız en önemli adımlardan bir tanesi olabilir. Bu sebeple, gideceğiniz üniversitenin size hem akademik olarak hem de sosyal ve kişisel gelişiminize ne kadar fayda sağlayacağını çok iyi ölçmeniz gerekir.

Aynı zamanda bir diğer gerçekte şudur ki eğitim hayatınızı geçirirken bütçenizi ve yaşam şartlarınızı da bu yönde şekillendirmeniz gerekmektedir. İşte tam da bu nedenlerden dolayı, İtalya ‘da eğitim almak sizin için çok doğru bir adrestir.

İtalya’da okumak için bir çok nedenden bazıları;

  • İtalya’daki üniversitelerin hepsinin YÖK tarafından tanınması,
  • Avrupa’nın ilk 500’de en çok üniversiteye sahip 3. ülkesi olması,
  • Hem kaliteli hem de ekonomik bir eğitim seçeceğinin olması,
  • İnsanlarının sıcak kanlı olması,
  • Kültürel ve sosyal çevre olarak geniş bir yelpazesinin olması ve
  • Türkiye’ye ulaşım açısından yakın olması.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.