Pisaedu olarak, Konsolosluk İşlemleri ‘nin ne kadar titizlikle yapılması gerektiğinin bilincinde olarak hareket etmekteyiz. Bu konuda her zaman konsolosluktaki vize ve eğitim departmanları ile sürekli iletişim halinde kalarak anında güncel gelişmelerden haberdar olmaktayız. Uzun süreli (çalışma, eğitim, oturum vb.) amaçlarla İtalya’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları İtalya vizesi başvurusunda bulunmak zorundadır.

Uzun ve Kısa süreli vizeler;

Uzun süreli İtalya vize başvuruları doğrudan İtalya konsolosluğuna ya da İtalya Büyükelçiliği ile yapılmaktadır. Ayrıca bazı şehirlerde aracı kurumlar vasıtasıyla başvurular kabul edilmektedir.

Kısa süreli İtalya vize başvuruları ise konsolosluğa doğrudan yapılamamaktadır. Bu yüzden kısa süreli vize alabilmek için İtalyan Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlara ya da Turizm/Seyahat Acentelerine yapmalıdır.

Öğrencilerimizin konsolosluk işlemleri (vize ve eğitim konusundaki her işlemlerini) ekibimiz ile birlikte özenle inceleyerek bu süreci kısa bir sürede tamamlamaktayız.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.