İtalya’da ve Türkiye’de bazı kurumlardan aile destek ve başarı bursu alınabilmektedir. Öğrencilerimizin en çok faydalandığı burs tipi okul ücretinden indirimdir. Ve yine bazı öğrencilerimiz senelik 5.000 euroya kadarda karşılıksız olarak burs alabilmektedir. Burs işlemleri konusunda daha detaylı bilgilere uzman kadromuzla iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

Öğrenci ve velilerimize tavsiyemiz kesinlikle bursa güvenip İtalya sürecine dahil olmamaları İtalya’da üniversitelere ödenecek harç ücreti senelik 1000 euro, yaşam ve yiyecek giderleri için ise senelik 800 ila 10.000 euro ayırmaları gerekmektedir.

Pisaedu olarak, burs işlemleri konusunda da öğrencilerimize danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.