Pavia Üniversitesi

2969
0

1361‘de kurulan Pavia Üniversitesi, dünyanın en eski akademik kuruluşlarından biridir. Bünyesinde birçok İngilizce program barındıran Pavia Üniversitesi, özellikle Tıp eğitiminde İtalya’nın en iyi okullarından biridir.  Mezunları arasında Leonardo da Vinci, Alessandro Volta, Gamillo Golgi, Giulio Natta, Carlo Rubbia gibi ünlü isimler mevcuttur. Her birinin isimleri şehrin sokaklarına, caddelerine, okullarına verilmiştir.

Tıp fakültesi bünyesinde İtalya’nın en gelişmiş araştırma hastanesi bulunmaktadır. Pavia Üniversitesi’nin kampüsü şehrin her yanına dağılmıştır. Eğitim orijinal dokusuna sadık binalarda verilmektedir. Üniversite globalizasyona önem vermektedir. Dünya çapında birçok okulla anlaşmaları bulunur ve binlerce uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Milano’ya yakınlığıyla dikkat çeken Pavia şehri de kültürü ve insanların sıcak kanlılığıyla tam bir öğrenci şehri olma özelliği göstermektedir.

Siz de Pavia Üniversitesi ile ilgili bilgi almak, başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetleri gibi süreçle ilgili her alandaki hizmetlerimizi öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 532 544 24 15 numaralarından bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here