Ana sayfa Üniversiteler Milano-Bicocca Üniversitesi

Milano-Bicocca Üniversitesi

1176
0

Milano-Bicocca Üniversitesi 1998 yılında kurulmuş genç bir devlet üniversitedir. Milano ve Monza’ da bulunan kampüslere ek olarak Sesto San Giovanni, Cinisello Balsamo, Bergamo, Lecco, Faedo Valtellino’ya yayılmış kampüsleri de bulunmaktadır.

Milano bilindiği gibi İtalya’nın kuzeyinde bulunan ve Roma’dan sonra ülkenin en güçlü şehridir. Büyük ve kosmopolit bir şehir olduğu için iş olanakları fazla ve çeşitlidir. Yabancı bir öğrenci ortalama 800 ile 1.000 Euro arasında harcama yapmaktadır. Yurt seçenekleri çok geniş olduğu gibi, üniversite çevresinde tek ya da çift kişilik oda bulmak mümkündür. Oda fiyatları, ülkenin güneyindeki konaklama fiyatlarına göre biraz daha pahalı olsa da öğrenciler genellikle bisikletle ulaşımı tercih ettiklerinden bu noktada tasarruf edebilmektedirler.

Milano-Bicocca Üniversitesi’nde bulunan İngilizce ve İtalyanca lisans ve lisansüstü programlar birbirinden farklıdır. Milano-Bicocca Üniversitesi’nde Tıp Bölümü hariç İngilizce eğitim görülebilecek lisans programları bulunmamaktadır.

İtalyan dilinde eğitim görülebilecek lisans bölümleri ise şunlardır:

 • Ekonomi bölümü ve ekonomi grubuna ait diğer bölümler (Ekonomi ve Ticaret, Marketing, İstatistik, İşletme…)
 • Psikoloji
 • Sosyoloji
 • Fizik
 • Matematik
 • Jeoloji
 • Kimya

Yukarıda saydığımız bölümler, eğitim görülebilecek bölümlerin bir kısmı olup diğer bölümler ve ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Milano-Bicocca Üniversitesi’nde İngilizce yüksek lisans progamları şunlardır:

 • Uluslararası Ekonomi
 • Deniz Bilimi
 • Malzeme Bilimi
 • Uygulamalı Psikoloji Bilimi

İngilizce eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için biz en az B2 seviyesinde IELTS sertifikası  alınmasını tavsiye ediyoruz.

Milano- Bicocca Üniversitesi’nde harçlar 889 Euro ile 2.830 Euro arasında değişmekte olup 3 taksitte ödenmektedir. Burs alma imkanı da bulunmaktadır.

Milano- Bicocca Üniversitesi Türk öğrenciler tarafından en çok, bütünleşik (ciclo unico) programa ait Tıp Bölümü için tercih edilmektedir. 2018-2019 eğitim doneminde Milano- Bicocca Üniversitesi Tıp Bölümü’nden 10 kisilik kontenjanda Türkiye’den kabul alan iki öğrenci de PISA EDU ile sınava hazırlanmışlardır. Bilindiği gibi bütünleşik programa ait olan programlar 5 ya da 6 yıl sürmekte olup eğitim sonunda öğrenci lisansüstü eğitimini de tamamlamış olur. Bütünleşik programda lisans eğitimi bittikten sonra eğitime devam edilmediği takdirde diploma hakkı kaybedilmektedir.

Italya’da Tıp Eğitimi 6 yıl sürmekte olup, üniversiteler Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı, her yıl Eylül ayında düzenlenen IMAT Sınavı ile öğrenci kabul etmektedirler.Milano- Bicocca Üniversitesi’nde Tıp Bölümü Yabancı öğrenci kontenjanı 10 ile sınırlıdır. Bu nedenler öğrencilerimizin bu sınava yönelik hazırlık yapmaları şarttır. PISA Edu olarak öğrencilerimizi bu sınava hazırlıyor, çalışma kaynak ve kitapları ücretsiz tedarik ediyoruz.

Sömestre ve yaz olmak üzere toplam 2 dönemde IMAT Hazırlık Kursları organize etmekteyiz. Kurs sonunda iki ayrı deneme ile öğrencimizin seviyesini ölçmekteyiz. Kimya, Biyoloji, Matematik, Mantık gibi konulardan soruların olduğu sınavda, gerekli görülen konular için, öğrencimizin en kısa zamanda eksiklerini tamamlaması adına özel dersler aldırıyoruz. Alanında tecrübeli öğretmenlerimiz ile öğrencimize kapsamlı bir çalışma planı oluşturuyoruz.

Detaylı Bilgi İçin;

Milano–Bicocca Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 532 544 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here