Dil öğrenme yalnızca kelime ve gramer yapılarını, o dili konuşmayı öğrenme değil aynı zamanda o dilin ortaya çıktığı ve yaşadığı kültür ortamını da öğrenmektir. Ve bir dili öğrenmenin en iyi yolu o dilin konuşulduğu bölgede pratiğe dökerek öğrenmektir. İşte bu yüzden yurtdışı dil okulu son derece avantajlıdır.

İtalyanca hint Avrupa dil ailesinin bir üyesidir ve dünyada ana dil olarak yaklaşık 60 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. İtalya’nın yanı sıra güney İsviçre’de de konuşulan dil İtalyanca’dır.

İtalya Roma İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmış, günümüzde görsel sanatlar, moda ve gastronomi alanında ön plana çıkan, tarihi dokusuna sadık kalmış harika bir ülkedir. Sıcakkanlı insanları, ülkemize olan yakınlığı sebebiyle seyahatler için sıkça tercih edilen bir lokasyondur. Ülkemizle de ciddi ekonomik işbirliği içerisinde olan bir ülke olan İtalya dünyanın 7. büyük ekonomisidir. Ülkemizle en çok ticaret hacmine sahip 2. Avrupa ülkesidir.

İtalya’da dil kursları ucuzdur ve kalitesi devlet tarafından denetlenmektedir. Bu yüzden İtalya’da İtalyanca dil okullarını tercih ettiğinizde kalitenin ülke için ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz. Öğrencilere dil eğitimin yanında tasarım dersi ve yemek kursu gibi dersler de verilmektedir. Tüm işlemler tarafımızca yürütülecek olup, sizlere sadece modanın ve mutfağın dili İtalyanca’nın tadını çıkarmak kalacak.

Alanında uzman İtalyanca dil kurslarının fiyat listesi:

İtalyanca Dil Okulu Fiyatları

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.