Ekonomi Eğitimi

Ekonomi bölümü, İtalya’da en çok tercih edilen bölümlerin başında gelmektedir. Bunun nedeni sadece bu fakültenin cazibesi ve pratikliği değil, her şeyden önce sağlayabildiği iş imkanlarından dolayıdır. Bu nedenle, ihtiyaçlarınız için en iyi ekonomi üniversitesini seçerek profesyonel geleceğinize yön vermeniz çok önemlidir.

Ekonomi, birey olarak yapmış olduğumuz seçimlerden toplumlarımızı tanımlayan karmaşık hükümete ve sosyal sistemlere kadar hayatımızın her yönü ile ilgilidir. Ve giderek çoğalan bir biçimde birbirine bağlı olan bu sistemleri analiz etmenin ve anlamanın, global bir ortamda ekonomi okumaktan daha kapsamlı ve iyi bir yolu bulunmamaktadır.

İtalya’da global bir üniversitede ekonomi ve finans derecenizi sürdürerek kendinize bir kariyer avantajı sağlayabilirsiniz. Çalışmanıza derinlik katan ve genel eğitim deneyiminizi geliştirmekte olan kültürlerarası farkındalığı meydana getirirken, alanda başarı için gereken teorik, nicel ve analitik becerileri geliştireceksiniz.

Ekonomi dersleri, içinde yaşadığımız dünyanın ve onun iç işleyişinin derinlemesine anlaşılmasını teşvik ettiği için çok sayıda kariyerin temelini oluşturur. Uluslararası sınıf arkadaşlarıyla bağ kurmak, mezuniyetten sonra kişisel ve uzman tecrübeleri zenginleştirmek için daha da fazla fırsat açabilir.

Ekonomi diploması, iş dünyasında en çok talep edilenlerden biridir. Bu nedenle ekonomi diploması, iş dünyası için bir tür geçiş noktası olarak kabul edilir.

Başvurduğunuz sektör ne olursa olsun, bir ekonomik dereceye sahip olmak, işe alım görevlileri tarafından, operasyonel referans alanından bağımsız olarak, olası bir işe alım amacıyla önemli bir artı olarak görülmektedir.

Eğilimler ve profesyonel hedeflere bağlı olarak, çeşitli ekonomi alanları arasından seçim yapmak mümkündür: turizm ekonomisi, işletme ekonomisi ve yönetimi, ekonomi ve ticaret, ekonomi ve finans gibi. İnsan kaynakları alanında, bankacılık ve sigortacılık sektörlerinde ve pazarlama alanında da iyi fırsatlar bulunmaktadır.

Ekonomi diploması, iş dünyasına girmek için mükemmel bir kartvizittir. Fakat daha üst düzey şirket ve pozisyonlarda çalışmak için lisansın üzerine bir de yüksek lisans yapmanız gerekmektedir. İktisatta iyi bir temel hazırlık, sadece ekonomik alanda çalışmalarını sürdürmek isteyenler için değil, aynı zamanda yönetim, finans ve istatistik gibi diğer alanlarda uzmanlaşmak isteyenler için de yararlıdır.

İtalya’da Ekonomi Okumanın Avantajları

  • Dünyanın önde gelen okullarında, en iyi ekonomi programlarından birine katılacaksınız.
  • Mezuniyette alınan Mavi Diploma yardımı ile tüm dünyada ve Türkiye’de ekonomi diplomanız geçerli sayılır.
  • İtalya’da ekonomi lisans eğitimi 3 yıl, yüksek lisans eğitimi 2 yıl sürmektedir.
  • Mezun olduktan itibaren 1 sene daha kalabilir, bu süreçte iş bulabilir veya yeni bir iş kurarsanız Avrupa’da yaşamaya devam etme hakkınız olacaktır.

İtalya’da Ekonomi Eğitimi Ücretleri

İtalya’da ekonomi eğitimi için yıllık okul ücreti devlet üniversiteleri için 500-3.000 euro arasındadır. Aile geliri veya ihtiyaca göre burs seçenekleri bulunmaktadır.

İtalya’da Ekonomi Eğitimi İçin Gerekli Koşullar

  • Lisans eğitimi için Türkiye’de 12 yıllık temel eğitimi veya bir üniversitenin ilk yılını tamamlamak.
  • Lisans eğitimi için ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında barajı geçmek.
  • Yüksek lisans eğitimi için ekonomi bölümünden ya da ilgili bir alanda lisans diploması.
  • İngilizce eğitim almak isteyenler için sözlü mülakat yeterli ise bu mülakatı geçmek ya da TOEFL/IELTS sahibi olmak.
  • İtalyanca eğitim almak isteyenler için konsolosluğun öngördüğü İtalyanca seviyesine gelmek.
  • Ayrıca kendi sınavını yapan üniversitelerde bu sınavdan başarılı bir puan almak.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.