İçerikler

Modanın ve tasarımın öncüsü İtalya’da eğitim almak her gencin hayalini süslemektedir. Lisans veya Master düzeyinde her seviyede eğitim almak mümkündür. Moda ve tasarım alanında sertifika veya diploma programında eğitim düşünen öğrencilerin bir numaralı tercihi İtalya olmuştur. İtalya’daki tasarım okullarının pek çoğu İngilizce eğitim sunmaktadır. Pek çok okul 3 yıllık lisans eğitimi dışında 1 sömestrlık veya 1 yıllık moda tasarım, iç mimarlık, endüstriyel tasarım veya grafik tasarım kursları da sunar.

İtalya’da Moda ve Tasarım Eğitimi Almak;  moda ve tasarım okulları diğer eğitim alanlarının aksine daha çok bireysel yeteneğe ve kişisel pratiğe dayalı bir alandır. Bu nedenle bu konuda başarılı öğrenciler eğitim esnasında şirketlerle bağlantı kurabilmekte ve hazırlamış oldukları projeler-lei defilelerde yer alabilmektedir. Hatta yetenekli öğrenciler daha mezun olmadan iş teklifleri bile alabilmektedir.

Neden İtalya’da Eğitim?

  • İtalya’da moda, sanat, tasarım ve mimarlık eğitimi konularında okullar çok iyidir.
  • İtalya’da devlet üniversitelerinde eğitim ücreti çok düşüktür.
  • Türkiye’ye çok yakın ve Türkiye ile ticareti özellikle moda, tekstil, inşaat yapı malzemeleri sektörlerinde çok olan bir ülkedir.
  • Kendinizi iyi de yetiştirirseniz, dünyanın her yerinde iş bulma imkanınız olabilir.
  • Anadili İtalyanca olduğu için mükemmel İtalyanca öğrenip konuşma imkanınız var,
  • İngilizce bilginiz çok iyi ise, İtalya’da eğitim almanızı kesinlikle öneririz.

Sizler de İtalya’da Moda ve Tasarım Eğitimi Almak istiyorsanız uzman kadromuzla iletişime geçerek sürece başlayabilirsiniz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.