Operanın, Verdi ve Puccini gibi klasik bestecilerin doğum yeri olan İtalya’da Müzik Eğitimi muhtemelen unutulmaz olacaktır. İtalya’da Müzik Eğitimi almak sadece notaları öğrenmekten çok daha fazlasıdır. Müzik konusunda uzmanlaşıyorsanız, ilhamın önemli bir anahtar olduğunu bilirsiniz. Yeni bir kültüre dalmak üniversitede ders kredilerinizi alırken müzik hakkında düşünme şeklinizi genişletme ya da yeni bir kültürel bakış açısı kazanma fırsatı sunacaktır. İster seçmeli ders olarak ilgilenin ister lisans olarak müzik eğitimi alın, İtalya üzerinde düşünülmesini gerektirecek bir ülkedir ve seçim yapabileceğiniz birkaç büyük şehir bulunmaktadır.

İtalyada Neden Müzik Eğitimi Almayı Düşünmelisiniz?

Günümüz sanatçıları genellikle uluslararası beğeni ve övgüler aramaktadır. Yurtdışında Müzik Eğitimi müzik tarihi hakkında fikir edinmenin veya yabancı müzik sahnesinin her an nabzını tutmanın harika bir yolu olabilir.

İtalya tek başına halk, klasik, opera, yenilikçi caz (çok sesli ve ritimli bir müzik türü), elektrikli dans müziği gibi güçlü bir müzik kültürüne sahiptir ve bunların hepsi dinamik ve kültürel İtalyada güçlü bir varlık göstermektedir. Müzik anlayışınızı ve değerlendirmenizi genişletmek sizin için önemliyse, US News‘de yapılan yakın zamanda yapılan bir anket ‘yurtdışı eğitim programları için en iyi yerlerden birinin İtalya olduğunu’ ortaya çıkarmıştır. İtalyada Müzik Eğitimi almanın neden bu kadar mükemmel bir seçenek olabilmesinin birkaç nedenini sizler için sıraladık:

Eğlenceli Bilgi: Latincedeki sonateve İtalyancadaki sonareses vermek, çalmak(müzik) anlamlarına gelmektedir.

Opera

Due biglietti per lopera. (Opera için 2 bilet.)  Milano’daki La Scala opera binası dünyanın en iyi opera binası olarak ün salmıştır. Napoli’deki Teatro San Carlo Operası ise ikinci sırayı paylaşmaktadır. Roma’dayken Teatro dellOperal di Roma’daki efsanevi akustiği dinleyin. Opera sezonu ocak ve aralık ayları arasındadır ve aşırı sıcak yaz aylarında geçici olarak durdurulmaktadır. O zaman performanslar dışarıda sergilenebilir. FYI Pavarotti Modena’da büyümüştür. Operayı seviyorsanız ya da bilmiyorsanız kültürüyle bütünleşmiş olmasıyla İtalya bu tür müzik alanında eğitim almak için en iyi yer olabilir.

Müzik Enstrümanları ve Vurgu

Keman veya piyano çalıyorsanız, klasik müzikle ilgili bu iki enstrümanın İtalya’da icat edildiğini bilmelisiniz. Müzikle ilgili zengin bir geçmişe sahip bir ülkede müzik becerilerini öğrenmek size bir ferahlık getirebilir. İtalya müzikal ölçekler, armoni (uyum) ve notasyondaki (sembolle gösterim) yenilikleriyle iyi bilinen bir ülkedir.

İtalya’da Müzik Festivalleri

İtalyada yaz döneminde Müzik Eğitimi almayı seçerseniz ve özellikle açık hava festivallerini seviyorsanız Torre del Lago’da her yıl düzenlenen Puccini Festivali’ne katılmak isteyebilirsiniz. Açık hava opera konserleri için veya Music Inside Rimini Festivali için Arena di Veronanın programını kontrol edebilirsiniz.

Rahatlayın ve Besteleyin

Ünlü İtalyan bestecilerden bazıları şunlardır:

Antonio Vivaldi (1678-1741);

Giuseppe Verdi (1813-1901);

Giacomo Puccini (1858-1924).

Yerel Müzik Sahnesi

Yurtdışında Müzik Eğitimi almanın potansiyel avantajlarından biri, yerel müzik sahnesini tecrübe etmenizdir. Şanslısınız; siz ve arkadaşlarınız dışarıya çıkıp bu eğlencenin tadına varacaksınız! Floransa’dayken bir bardak  Chianti’yi (Toskanadaki ünlü şarap) yudumlayıp caz dinleyebilirsiniz. Farklı şehirlerde kafeler, kulüpler, konser salonları gibi beğenebileceğiniz ve gezip vakit geçirebileceğiniz birçok yer bulunmaktadır.

Hafta Sonları

Herkesin bir tatile ihtiyacı vardır. İtalya’da müzik eğitimini seçerseniz, boş zamanınızı “yaşadığınız şehrinizi” keşfetmek veya ülke çapında seyahat etmek için kullanabilirsiniz.

İtalyaya Özgü Olanlar (Made in italy)

Vızır vızır ders çalışmadığınız zamanlarda İtalyanca pratik yapma şansınız olacaktır. İtalya (Milano, Floransa) bazı üst düzey moda markaları (Prada, Dolce & Gabbana, Fendi) ile tanınmaktadır. Yemek kategorisi de tabi ki de kendi kategorisini hak etmektedir: Napolideki pizzaları unutmamalısınız.

Frecciarossa

Frecciarossa (kırmızı ok) adı verilen hızlı tren, İtalya’daki büyük şehirlere hizmet vermektedir. İtalya’nın ulusal demiryolu ağı ise Trenitalia tarafından işletiliyor.  Şehir ismi vermek gerekirse Torino, Milano, Roma ve Salerno’ya bu trenler götürmektedir.

İtalya’da Yurtdışı Müzik Programı Bulmak

Pisaedu.com İtalya’da müzik eğitimi için araştırmanızı kolaylaştırır. Floransa, Roma, Siena ve Milano gibi bir şehir seçerek araştırmanızı yapın veya gitmeyi umduğunuz dönem veya yıl boyunca hangi fırsatlar sunulduğunu öğrenin. Müzik dışında da İtalya’da Okumak unutulmaz olduğunu kanıtlayacaktır.

İtalya’da Müzik Eğitimi alırken istediğiniz başarıyı yakalayın ve yolunuza devam edin!

Müzik uzunca bir süredir İtalya’daki ulusal ve kültürel kimliğin bir parçası olmuştur ve tarihsel ve modern toplumdaki yeri çok önemlidir. Opera ve klasik müzik de dahil modern popüler müziğe kadar İtalyadan ortaya çıkan geniş bir simgesel müzik yelpazesi bulunmaktadır. Bu sebeplerden dolayı İtalya’daki Müzik Programları öğrenciler arasında popüler bir seçimdir. Ayrıca İtalya doğal güzelliğin, tarihi önemin ve yaratıcılığa ilham veren büyüleyici kültürün birleştiği bir yerdir.

İtalya’da müzik kariyeri yapmak isteyen ya da sadece müzik tutkusu nedeniyle kurs arayan herhangi bir öğrencinin ihtiyaçlarını karşılayacak bir dizi tam zamanlı ve yarı zamanlı müzik kursu vardır. İtalya’daki Müzik Programlarının bazıları ses üretimi, performans, ekran müziği, müzik ve kültür ve müzik prodüksiyonu gibi farklı konuları araştırmaktadır.

İtalya’daki Müzik Programları arıyorsanız, kişisel ve mesleki hedeflerinize ulaşmadaki bir sonraki adım için ve hangisinin sizin için uygun olduğunu görmek için bizlerle iletişime gecebilirsiniz.

Alışıla geldik şekliyle müzik programları müziğin ve performansın tarihsel, teorik ve teknik yönlerine odaklanır. Disiplinlerarası bir alan olan müzik, hevesli akademik müzisyenlerin koşturduğu bir alan olduğu kadar iddialı akademisyenler için de geçerli bir bölümdür.

Bir lisans derecesi size farklı eğitim kapılarına yönlendirebilir, kariyer gelişiminize destek olmak için fırsat sağlayabilir ya da daha ileri dereceler için altyapınızı hazırlayabilir. Amacımız, aday öğrencilerin program seçim sürecini başarılı bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmaktır. Araştırmayı kolaylaştırıp düzene sokarak işleri kolaylaştırıyoruz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.