Portfolyonuzda yaptığınız her şeyi göstermek zorunda değilsiniz. Eserlerinizin arasından en iyilerini seçip sizi en iyi temsil edebilecek eserlerin sergilenmesi size artı bir puan kazandıracaktır.

Başvurduğunuz okul/kurs/iş türüne uyan seçili işleri portfolyonuzda sergilemeye özen gösterin. İlgilendiğiniz bölümle ve konuyla ilgili yaptığınız çalışmalar bu şekilde daha göz önüne çıkacaktır.

Portfolyonuz elbiseniz gibidir. İyi görünmek için görüntülerin kalitesine dikkat edin, yazım ve gramer hatalarından kaçının.

Her projeyi bazı becerilerinizi ve ayrıca sürecin bir kısmını göstermek için kullanın. Proje süreçlerini anlatırken kullanılan tavır çok önemli. Bununla birlikte ne yaptığınızdan çok nasıl yaptığınız ve nasıl sergilediğiniz daha çok dikkat çekebilir.

Stil ve dekorasyonun gösterdiğiniz bilgileri engellemesine izin vermeyin. Kibar ve süslü olmadan önce portfolyonuzun net olması gerekir.

Bir dijital portföy 5 MB’yi geçmemelidir. İndirmesi, açması ve göz atması zor çok büyük dosyalar diğer portfolyolar arasında eksi bir puan alacaktır.

Gösterdiğiniz her proje için aynı grafik stilini ve ızgara düzenini kullanın. Dağınık ve birbirinden farklı efektler kullanmaktan kaçının.

İzleyicilerinizi etkilemek için seçiminizi iyi işlerle açıp kapatmaya çalışın ve daha zayıf şeyleri ortada saklayın.

Portfolyonda gösterebileceğin yeterince projen yoksa bile tutkunun ve ilginin ev ödevinin ötesine geçtiğini kanıtlamak için kendi kendine yaptığın bazı işleri gösterin.

Portfolyonuza iletişim bilgilerinizi eklemeyi unutmayın. Bunları sunumunuzun sonuna koyun ve yeterince anlaşılır olduklarından emin olun.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.