Milano Politeknik Üniversitesi, bilinen adıyla Politecnico di Milano mühendis, mimar ve endüstriyel tasarımcı yetiştiren bilim ve teknoloji odaklı bir üniversitedir. Üniversite deneysel araştırma ve teknoloji ışığında, üretken dünya ile verimli bir ilişki geliştirme ve kendi öğretim ve araştırma kalitesini arttırma üzerine odaklanmıştır. Buradaki araştırmalar her zaman didaktik bağlantılıdır ve uluslararası düzeyde yüksek kaliteli sonuçlar elde etmek için iş dünyası ile işbirliği içerisindedir.

Araştırma faaliyetleri endüstriyel sistemlerle işbirliği oluşturarak modern iş dünyası ile paralel bir yol izlemektedir.Öğrenciler için iş dünyasını bilip ona yönelik kendini geliştirmek hayati bir gerekliliktir. Fondazione Politecnico ve Politecnico sahip olduğu konsorsiyumlar vasıtasıyla endüstriyel dünya ve üniversite arasında işbirliği yaparak sizin gelişmenize katkı sağlar. Politecnico di Milano en kaliteli Avrupa üniversiteleri ile işbirliği yaparak çeşitli araştırma ve eğitim projelerinde yer almaktadır. Politecnico di Milano‘nun bilimsel katkısı artık İtalya sınırlarını aşmıştır. Bugün globalleşme süreciyle beraber Milano Politeknik Üniversitesi Avrupa’nın önde gelen teknik üniversitelerinin arasına katılarak tamamen İngilizce programlar sunmaktadır.

QS 2018 verilerine göre mühendislik ve teknoloji alanında dünyanın en iyi 17. üniversitesidir. Uluslararası öğrenciler için çok geniş bir yelpazede, tamamen İngilizce programlar sunan Politecnico di Milano Türk öğrenciler tarafından da oldukça yoğun talep görmektedir. Sizde Milano Politeknik Üniversitesi Yüksek Lisans İmkanı yakalamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Milano Politeknik Üniversitesi Yüksek Lisans İmkanı alan öğrenciler diğer öğrencilere göre akademik başarılarına başarı katmaktadır.

Son Başvuru tarihi 31 Mayıs’tır.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.