İtalya’da İngilizce ve İtalyanca Mimarlık eğitimi almak isteyen öğrencilerimize müjdeli bir haberimiz var…

2020-2021 Akademik dönemi içerisinde İtalya’da Mimarlık eğitimi almak isteyen uluslararası öğrenciler için Mimarlık fakülteleri kontenjanlarını arttırmıştır. İtalya’da prestijli iki devlet üniversitesinde İngilizce Mimarlık eğitimi sunulmaktadır.

Politecnico di Torino ve Politecnico di Milano Üniversitelerinde 2019 ve 2020 yılındaki yabancı öğrenci kontenjanları şu şekildedir:

2019 KontenjanlarıYabancı Öğrenci Sayısı2020 KontenjanlarıYabancı Öğrenci Sayısı
Politecnico Di Torino70Politecnico Di Torino85

Politecnico Di Milano

55Politecnico Di Milano100

2020 yılında Mimarlık Sınavına girecek olan öğrenciler aşağıdaki konulardan sorumlu olacaklar:

  • Genel Kültür: 8 soru
  • Mantık: 6 soru
  • Tarih: 12 soru
  • Tasarım: 6 soru
  • Matematik ve Fizik: 8 soru

Mimarlık Sınavında öğrencilerin 70 dakika içerisinde toplam 40 çoktan seçmeli soruyu çözmeleri istenmektedir. Sınavda alınabilecek maksimum puan 60 dır. 

Pisa Edu firması olarak bünyemizdeki her öğrencimiz için ilk olarak geçmiş yıllarda çıkan sorulardan bir deneme testi yapmaktayız. Yapmış olduğumuz deneme testleri sayesinde öğrencilerimizin seviyeleri ve eksik oldukları konular belirlenmektedir.

Deneme testlerimizin sonucunda öğrencilerimiz isterlerse, Mimarlık giriş sınavı için yazın düzenlediğimiz kurslarımıza ya da özel, grup derslerimize katılım sağlayabilirler. Kurslarımıza kayıt yaptıran ve bizden danışmanlık hizmeti alan her öğrencimize Mimarlık alanında kaynak kitap temini yapmaktayız.

Mimarlık lisans bölümleri için başvurular İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Bu sene Mimarlık sınavı 25 Eylül tarihinde yapılacaktır. Başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için  +90 212 544 24 15 ve +90 532 544 24 15 numaralardan bizi arayabilir, veya info@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

Sizlerde lisans eğitiminizi Mimarlık alanında yapmayı düşünüyorsanız Pisa Eğitim Danışmanlık Firması ile hemen iletişime geçin. Kariyeriniz için iyi bir adım atmış olun.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.