İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği 1885 yılında Türk ve İtalyan iş adamlarınca kurulmuştur ve merkezi İstanbul’da olmakla beraber Ankara Büyükelçiliği ve Kocaeli Sanayi Odası bünyesinde temsilcilik ofisleri bulunmaktadır. 1973 yılında İtalyan Hükümeti tarafından resmi olarak tanınmıştır.

Derneğe üye olan kurum ve kuruluşlar, İtalya ve Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek ve güçlendirmeye yönelik sayısız faaliyetler gerçekleştirmektedir. Dernek, her iki ülkede ticari ilişkilere başlamak ya da güçlendirmek isteyen şirket ve kurumları desteklemektedir.

Oda’nın verdiği hizmetler arasında;

  • Danışmanlık hizmetleri
  • Ticari partner tespiti
  • İkili iş görüşmeleri organizasyonları
  • Yeni şirket kuruluşlarında müşavirlik ve yardım
  • Pazar araştırması
  • Fuar hizmetleri (Türkiye ve İtalya’da)
  • Tercümanlık hizmetleri yer almaktadır.

Oda’nın yaklaşık 700 aktif üyesi bulunmaktadır. Uzun yıllardır İtalya ile iş birliği içerisinde olan Pisa Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak biz de artık İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği ‘nin üyesiyiz. Pisa Edu, merkezi İstanbul’da olup ve aynı zamanda Milano’da ofisi bulunan sadece İtalya’da üniversite eğitimi üzerine hizmet veren bir eğitim danışmanlık şirketidir. 2012’den bu yana bir çok eğitim ajansı için İtalya’da yerel danışmanlık hizmeti sağlayan Pisa Edu artık İstanbul’da kendi bünyesinde faaliyet göstermekte olup her yıl 400’den fazla öğrencinin kaydını İtalya’nın seçkin üniversitelerine yaparak, İtalya ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin gelişimine dolayısıyla küreselleşmeye katkı sağlamaktadırlar.

Önümüzdeki günlerde, İtalyan Ticaret ve Sanayi Odası Derneği ve Pisa Edu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, İtalya ve Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmeye yönelik ortak bir çalışma yapmayı amaçlamaktadır.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.