Meslek Yönelim Danışmanlığı nedir?

Bir gencin hayatta vereceği en önemli kararlardan birisi meslek seçimidir. Bu kararı verirken bilimsel yöntemlerden faydalanmak, kişilik özelliklerine uygun bir meslek seçmek ve kariyerini sağlam temeller üzerine olmalı.

Meslek Yönelim Danışmanlığı, bilimsel temellere dayalı envanter ve analizlerle desteklendiğinde, bireylerin kariyerlerini daha bilinçli ve etkili bir şekilde yönlendirmelerine yardımcı olur.

Meslek yöneliminde kullanılan analizler, sadece bugünün değil, aynı zamanda 21. yüzyılın dinamik iş ortamında başarılı olmak için gereken yetkinlikleri vurgular. İletişim becerileri, eleştirel düşünme, problem çözme kabiliyeti ve işbirliği gibi 21. yüzyıl yetkinlikleri, bireylerin rekabet avantajını artırmak ve değişen iş dünyasına daha iyi adapte olmalarını sağlamak adına öne çıkar

Nasıl uygulanıyor?

Online olarak yaklaşık 20 dakikada tamamlanabilen çoktan seçmeli soru setlerinden oluşan bir değerlendirme aracı kullanıyoruz.

Bireysel farklılıkları akıllı bir algoritma ile oluşturulan kavramları 73 soru ifadesinin yanıtlanması sonucunda, tamamen bireye özgü kilişik envanteri ve gelişim önerileri sunulur..

Uygulanan yöntem nedir?

Meslek yöneliminde kullanılan bilimsel temelli envanterler, bireylerin düşünce, duygu ve davranışları arasındaki derin bağlantıları anlamak için güçlü bir araç seti sunar. Bu envanterler, kişisel özellikleri, güçlü yönleri ve gelişim alanlarını objektif bir şekilde değerlendirir. Bu sayede, bireylerin gerçek potansiyellerini keşfetmelerine ve kariyer yolculuklarını bilinçli bir şekilde planlamalarına olanak tanır

Bugün günümüzde Harvard Üniversite’si dahil pek çok saygın okulun akademik çalışmalarında adı geren Ennegram modeli ve üzerinden ProEnnagram  Modeli ile, yeni nesil, akıllı algoritma ile çalışan, veri analitiği yapan, kültürel etkilerden bağımsız, küresel bir kişilik envanteridir.  Tüm bunların yanısıra en önemli özelliğini sürekli gelişen ve sürekli öğrenen benzersiz bir raporlama sistemidir. Ve belki de statik olmayan, sürekli güncellene bu yapısı ile  dinamik bir yapıdadır.

Bireysel farklılıkların tam ve doğru tespit edilmesinin, sadece yetişkinler için sınırlı kalmamalı diyerek, kişilik oluşumunun en kritik yılları olan 11-18 yaş grubuna özel meslek tercihi konusunda karar vermelerine fayda sağlamaktadır.

Kimlere uygulanabilir?

11-18 yaş aralığındaki gençlere uygulanır. Ancak  henüz üniversite seçimi yapmamış 19-20 yaş için de uygulanabilir.

Kazanımlar neler olur?

Bireylerin kişilik özelliklerini, yetkinliklerini ve potansiyellerini nasıl ve ne şekilde kullandıklarını, motivasyon ve stres kaynaklarını, ilim ve liderlik tarzını gösteren benzersiz bir analitik yapıya dayanır.

Bireylere gelişim önerileri sunar, güçlü yönlerinin ve sınırlı kullandığı yönlerinin yanı sıra potansiyel risklerini de söyler. Bireye gizil güçlerini ortaya çıkarması için fırsat sunar.

Kişilerin özellikleri ve davranışları hakkında en isabetli ve en doğru sonuçları verir.

En uygun meslekler ile en çok zorlanacağı mesleklerin tesbitini sağlar

Alınan danışmanlık içinde neler mevcut?

Hizmet:  90 dakikalık görüşme ile özet (22 sayfa) ve detaylı rapor (60 sayfa) olmak üzere iki rapor sunulur.

Meslek yönelim çalışmasının ücreti nedir?

150 Euro +KDV’dir. Pisa Edu den yönlendirilen veliler için %20 indirim uygulanır.

İletişim bilgileri:

Sevim Özer

Tel: +90 533 270 70 07

Mail: info@meslekdanismanligi.com

www.meslekdanismanligi.com

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.