Yurt Dışı Eğitim Danışmanları Derneği

Yurtdışı Eğitim Sektörünün hak ettiği yerde olabilmesi için uzun yıllardır verilen mücadelelerin sonucu olarak Mayıs, 2013 yılında kurulmuş olan YEDAB, sektörde birliği ve bütünü oluşturmak için çalışmaktadır.

YEDAB, üyelerine dernek bünyesinde seminer, konferans, panel gibi etkinlikler düzenleyerek uluslararası faaliyette bulunan eğitim kurumları ve acentelerin standartlarını belirlemektedir. Derneğin Adı Yurt Dışı Eğitim Danışmanları Derneğidir kısaltılmış adı “YEDAB” dır. YEDAB derneğinin kurulmasındaki amaç; ülkemiz içinde Uluslararası Eğitim Danışmanlığı sektöründe resmi faaliyet gösteren tüm firmaların bu dernek çatısı altında toplanmasını sağlamaktır.

YEDAB, tüm sektörde tek bir hedef olarak gönülden destek vermek isteyen  meslektaşların sorumluluk almasına açıktır. Mayıs 2013’te kurulan Yurtdışı Eğitim Danışmanları Birliği Derneği yurtdışı eğitim sektöründe birlik ve bütün oluşturmayı başarmıştır. Yurtdışı eğitimin globalleştiği günümüzde YEDAB, sektördeki kurumların birbirlerini daha iyi tanıyıp ortak bir paydada fikirler üretmelerine ve sektörün problemleri üzerine yoğunlaşmaktadır. Bunun yanı sıra ortak kalitenin arttırılması için çabalamaktadır. Bu amaçla yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli kurumlarla ortaklaşa çalışmalar yürütmektedir.

Biz de PİSA EDU ailesi olarak YEDAB bünyesine katılmış ve iş birliği yapmaktayız. YEDAB ile bu yolda beraber çalışmaktayız. Aynı zamanda  öğrencilerimizin en iyi standartlarda eğitim alabilmeleri için özenle faaliyet göstermekteyiz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.