Üniversite seçimi kolay bir olgu değildir. Hayallerini gerçeğe dönüştürecek bilgiyle beraber eğitip, yaşam becerilerini ve kaynaklarını geliştirecek bir yer istiyorsun. Ve yurt dışında bir üniversite seçmek ekstra bir zorluk ekler. Ayrıca insanlar, konuksever, nazik ve size yardım etmeye hazır olan bir yer bulmak isterler. Roma La Sapienza Üniversitesi böyle bir yerdir. Ve yüzyıllar boyunca öğrencilere bu şekilde koruyuculuk yapmıştır. Sizde Roma La Sapienza Üniversitesinde Master İmkanı yakalamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geniş faaliyet alanlarına sahip, araştırmayla beraber geleneği birleştiren Sapienza Üniversitesi en kaliteli eğitim ve araştırma olanağı sunmaktadır. Ayrıca İtalya’da ve dünyada bu kalite bakımından üst sıralarda yer almaktadır. Dünyanın en iyi ilk 500 üniversitesi arasında ilk 200 de kendine yer bulmuştur.

Ve tüm dünyanın tarihi şehirlerinden birinde yer alır: Roma!

Sapienza Üniversitesi eğitim dili tamamen İngilizce olan birtakım programlar sunmaktan gurur duyar. İki yıllık master programına kabul alabilmek için lisans eğitiminin başarılı bir şekilde tamamlanması gerekmektedir.

Üniversiteye adını veren sapienza sözcüğü bilgelik anlamını taşır.

İtalya’nın çeşitli şehirlerinden 30000 öğrenci, 8000 uluslararası öğrenci, 3300 civarında uluslararası değişim programına katılan öğrenci her yıl Sapienza’ya gelmektedir. Dünyanın çeşitli yerlerindeki üniversitelerle yaptığı anlaşmalar sayesinde Sapienza, öğrencilerine farklı ülkelerde çift dal programlar, burslar, stajlar, uluslararası doktoralar konusunda da imkan verir.

Hayallerinizi süsleyen Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi sadece 1 adım uzağınızda! Siz de Italya’da Eğitim kalitesini tamamen alanında uzman ve hem Türkiye hem Italya’da hizmet veren ekibimizle yaşamak isterseniz aşağıda bulunan mail adresimizden başvuru sürecinizi başlatabilir aynı zamanda başvuru süreci, okullar, yaşam koşulları ve vize süreci gibi konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.