Pisa Edu olarak, İtalya’da bulunan tüm devlet ve özel üniversiteler için danışmanlık hizmeti vermekteyiz. İtalya’da Üniversite Eğitimi üzerine hem İtalya’da hem de Türkiye’de hizmet veren tek danışmanlık şirketiyiz. Aynı zamanda Milano’da da ofisimiz bulunmaktadır. 2012’den bu yana her yıl İtalya’daki prestijli üniversitelere öğrencilerin kayıtlarını yapmaktayız.

İtalya’daki saygın teknik okullarından olan Politecnico di Torino ve Politecnico di Milano üniversiteleri için öğrencilerimizi hem İngilizce hem de İtalyanca olarak Mimarlık eğitimi alabilmeleri için hazırlamaktayız. Bu doğrultuda Mimarlık eğitimi veren devlet okullarının yanı sıra İtalya’daki birçok özel üniversiteninde Türkiye’de resmi temsilciliğini yapmaktayız. Pisa Edu aracılığıyla İtalya’da Mimarlık fakültelerinden birinde eğitim alan öğrencilerimizin ve saygı değer velilerimizin yorumlarını sosyal medyamız ve referanslarımız üzerinden takip edebilirsiniz.

Mimarlık Sınavı Hazırlık Sürecinde Pisa Edu’yu tercih ederek, sektöre giriş yaptığımız yıldan itibaren yüzlerce öğrenciyi İtalya’da Mimarlık Fakültelerine yerleştiren bir danışmanlık firmasından hizmet alır, alanında uzman eğitim kadrosu ile verilen Mimarlık sınavı hazırlık kursları ve yapılan denemelerle İtalya’da mimarlık eğitimi alma hayalinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sektörde İtalya’da bulunan Politecnico di Torino ve  Politecnico di Milano Üniversitelerine En Çok Öğrenci Yerleştiren Firmayız.

Türkiye Geneli Mimarlık Deneme Sınavı

İtalya’nın köklü üniversitelerinden birinde Mimarlık eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz için hem seviyelerini görmeleri hem de rakipleriyle kendi durumlarını karşılaştırabilmeleri adına düzenlemekte olduğumuz bir sınavdır.

İtalya’da devlet okullarında Mimarlık eğitimi alabilmek için öğrenciler her yıl Eylül ayında bir sınava girmeleri gerekmektedir. İtalya’da Mimarlık eğitimi için düzenlenen bu sınav İtalya’da tercih etmiş olduğunuz üniversitede yapılmaktadır. İngilizce Mimarlık eğitimi için Politecnico di Torino ve Politecnico di Milano devlet üniversiteleri en iyi teknik okullardır.  Öğrenciler sınavdan almış oldukları puana göre bu iki okuldan birini tercih edebilirler. 

Mimarlık deneme sınavının içeriği ve soru dağılımı Mimarlık sınavı ile birebir aynı olacaktır. Öğrencilerimiz Mimarlık müfredatına hakim ve kendi alanlarında deneyimli hocalarımız tarafından hazırlanan güncel Mimarlık sınavına girecekler.

Türkiye geneli yapılacak bu sınavımıza mezun, 12.sınıf ve 11. sınıf öğrencilerimiz katılım sağlayabileceklerdir.

Sınav İçeriği

40 soru ve 70 dakikadan oluşan sınav içeriği ve soru dağılımı Italyan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Mimarlık Sınavı ile birebir aynı olacaktır.

Sınav Tarihi

2024 Mimarlık Deneme Programı

  • 2024-01-06 MİMARLIK ÖĞRENCİ DENEMESİ 1
  • 2024-02-03 MİMARLIK ÖĞRENCİ DENEMESİ 2
  • 2024-03-02 MİMARLIK ÖĞRENCİ DENEMESİ 3
  • 2024-04-06 MİMARLIK ÖĞRENCİ DENEMESİ 4
  • 2024-05-04 MİMARLIK ÖĞRENCİ DENEMESİ 5
  • 2024-06-01 MİMARLIK ÖĞRENCİ DENEMESİ 6
  • 2024-06-15 MİMARLIK ÖĞRENCİ DENEMESİ 7
  • 2024-07-06 MİMARLIK ÖĞRENCİ DENEMESİ 8
  • 2024-07-13 MİMARLIK ÖĞRENCİ DENEMESİ 9
  • 2024-07-20 MİMARLIK ÖĞRENCİ DENEMESİ 10

Sınav Kontenjanı

Mimarlık Sınav kontenjanımız toplam 50 kişidir.

Sınav Ücreti

Mimarlık Sınav ücretimiz ise toplam 750 TL + KDV‘ dir. Ödemeleri havale yoluyla yapabilirsiniz.

Mimarlık Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacaktır?

Tüm öğrencilerimize sınav simülasyon puanı ve sınav sonucunun detaylı bilgisi mail yoluyla iletilecektir. Türkiye geneli Mimarlık deneme sınavı programımıza katılım sağlayarak kendinizi test edebilir ve konu eksiklerinizi sizlere sunacağımız sınav sonucu analiz raporunuzda öğrenerek doğru tercih stratejileriyle iyi bir üniversitede Mimarlık eğitiminizi alabilirsiniz.

Türkiye Geneli Mimarlık Deneme Sınavına Nasıl Kayıt Olabilirsiniz?

1. Adım

Aşağıdaki linkten sınav başvuru formunu doldurun.

https://forms.gle/7nB5jYutLEVS47uj6

2. Adım

Sınav ücretini aşağıdaki hesap numarasına yatırın.

HESAP BİLGİLERİ

ALICI ADI: PİSA TEST TEKNOLOJİ VE DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ

IBAN: TR86 0006 2000 1520 0006 2903 18

BANKA ADI: GARANTİ BANKASI

NOT: Ödeme yaparken öğrenci ismini not olarak belirtebilirsiniz.

3. Adım

Ödemeniz ve başvuru formunuz bize ulaştığı zaman sizlere bilgilendirme maili yollayacağız.

Mimarlık Sınav Sonuçları Analizi

Bünyemizde yapılan Mimarlık deneme sınavı sonuçlarının raporu, her öğrencimiz için ayrı ayrı incelenerek, konu eksiklikleri belirlendikten sonra sınava katılım sağlayan öğrencilerimize iletilecektir.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.