Yurtdışında üniversite eğitimi almanın birçok açıdan avantajı vardır. Alanında uzmanlaşmış köklü üniversitelerde kaliteli bir eğitim almak ve o alanla ilgili dünyadaki gelişmeleri takip etmenin sizlere birçok fırsat sunacağına emin olabilirsiniz. İş sektöründe önemli yerlerde yer alan insanların geçmişinde hep bir yurtdışı eğitim deneyimi bulabilirsiniz.

Yurt Dışında Üniversite Eğitiminin Avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Yurtdışında üniversitelere tek tek başvurulur. O yüzden birden fazla bölüm kazanma şansınız vardır. Ülkemizde ise birden fazla tercih yapıp sadece kazandığınız bölümü okuyabilirsiniz.
  • Yurtdışında bölüm değiştirmek ve birden fazla bölümde eğitim almak mümkündür.
  • Avrupa’da birçok üniversite Dünya sıralamasında en iyi ilk 500 üniversite arasındadır.
  • Türk eğitim sisteminde üniversite kazanmak yurt dışına nazaran daha zordur. Eğitim almak ve mezun olmak ise daha kolaydır. Ancak alacağınız eğitim çok nitelikli olmayabilir. Yurt dışında ise üniversitelerden kabul almak daha kolay, eğitim almak ve mezun olmak biraz daha zordur. Ancak gerek uygulama açısından gerekse üniversitelerin köklü bir eğitim geçmişine sahip olmasından dolayı çok daha nitelikli bir eğitim almak mümkündür.

  • Yurtdışında üniversite eğitimi almak yabancı bir ülkede kendi başınıza yaşamak, iş ve işlemlerinizi kendi başınıza yapmak anlamına gelir. Bu da kişisel gelişiminiz açısından sizi kendi ayakları üzerinde durabilen bir birey olarak daha girişimci ve aktif yapacaktır. Mezun olduğunuzda bu durum, Türkiye’de eğitimini tamamlamış bireylere nazaran, iş hayatında sizleri daha iyi bir noktaya taşır.
  • Yurtdışında eğitim aldığınızda çok farklı kültürden insanlarla birlikte eğitim alma şansınız olur. Bu da size dünya vatandaşı olma fırsatı sağlar.
  • Yurtdışı eğitiminde hem o ülkenin dili hem de eğitim diliniz açısından yetkinliğe kavuşursunuz. Birçok öğrenci 6 ayda o ülkenin dilini anlaşacak kadar öğrenmekte, 1,5 -2 yılda ise herhangi bir konuda tartışabilecek seviyeye gelmektedir.
  • Eğitim aldığınız ülkede okulu bitirdiğinizde 1 ve ya 2 yıl oturum iznine sahip olursunuz. İş bulmanız halinde daha uzun süre o ülkede yaşama şansı elde edersiniz. Birçok ülkede ise 5 yılın sonunda sınırsız oturum hakkına sahip olabilirsiniz.
  • Ülkemizde ortalama bir vakıf üniversitesine ödeyeceğiniz ücretlerle rahatlıkla yurt dışında eğitim alabilirsiniz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.