Cattolica Üniversitesi

1921 yılında Agostina Gemelli tarafından Milano’da kurulan Cattolica Üniversitesi, özel üniversite olup, Avrupa’nın en önemli Katolik üniversitelerinden birisidir.

Milano’nun merkezinde kutsanmış bir noktada olan kampüsünün dışında bir üniversite hastanesinin de bulunduğu, tıp ve ekonomi fakültesine ev sahipliği yapan Roma kampüsü; ile Piacenza’daki ve Brescia kampüsleriyle 30.000 öğrencisine 12 farklı fakültede eğitim vermektedir.

Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi

Roma Kampüsü, Kasım 1961 yılından bu yana tıp eğitimi veren Cattolica Üniversitesi ‘ne ev sahipliği yapmaktadır. Cattolica Tıp Fakültesi, Policlinico Gemelli Üniversite Hastanesine bağlı olarak çalışmaktadır.

6500 öğrenciye sahip olan Cattolica Tıp Fakültesi, onkoloji alanında en iyi 43 bilim insanını bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca İtalya’da tedavi edilen hasta sayısına göre en iyi Onkoloji Hastanesi olarak gösterilmektedir.

3000 metrekareden fazla olan Roma Kampüsü futbol sahası, voleybol basketbol ve tenis sahası gibi birçok spor alanına da sahiptir.

Cattolica Tıp Fakültesi müfredatı ayrıca öğrencilerin Amerika Birleşik Devletleri Tıbbi Lisans Sınavına (USMLE) hazırlanmalarına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki İtalyan olmayan öğrenciler İtalyan toplumuna entegrasyonu ve özellikle ulusal sağlık bağlamında doktor-hasta iletişimi için gerekli olan İtalyanca dil kurslarına katılabilirler. İtalyanca bilgisi, Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olanların İtalyan Üniversitesi’ndeki Uzmanlık Eğitim Okullarına erişimini kolaylaştıracaktır.

Uluslararası MD Programından İtalyan olmayan mezunlar, İtalyan toplumuna entegrasyonu ve özellikle ulusal sağlık bağlamında doktor-hasta iletişimi için gerekli olan İtalyanca dil kurslarına başarıyla katılmış olacaklar. İtalyan dil bilgisi, mezunların İtalyan Üniversitesi’telerindeki Uzmanlık erişimini kolaylaştıracaktır.

Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi Kabul Şartları

Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde  okumayı düşünen öğrencilerin üniversitenin kendisinin yapmış olduğu IMAT benzeri sınavda başarılı olması gerekmektedir.

  • Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim alabilmek için gereken temel şart, Türkiye’de 12 yıllık Temel Eğitimi tamamlamış olmanızdır. 4 Yıllık bir liseden mezun olmanız ya da üniversitenin ilk senesini tamamlamış olmanız bu şart için yeterlidir.
  • ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında baraj puanını aşmak
  • Universitenin kendisinin yapmış olduğu IMAT benzeri Giriş Sınavında başarılı olması gerekmektedir.
  • Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İngilizce eğitim almak isteyenler için  TOEFL/IELTS sahibi olması gerekmektedir

Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi Giriş Sınavı İçeriği

Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir giriş sınavı;

  • Genel Kültür (2)
  • Mantik (20)
  • Biyoloji (18)
  • Kimya (12)
  • Din Kültürü ve Etik (5)
  • Fizik ve Matematik (8) alanlarından 5 şıklı 65 sorudan sorudan oluşmaktadır.

Testi geçmek için gereken minimum 65 üzerinden 15 puan almak gerekmektedir.

Öğrencilere bu soruları cevaplandırmaları için 65 dakika süre tanınır. Sınavda her doğru cevap 1 puan kazandırırken yanlış cevaplar ise 0,25 puan kaybettirmektedir.

Boş bırakılan sorular herhangi bir puan kazanılmasına veya kaybına sebep olmamaktadır.

Sınav Yeri

Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim almak isteyen öğrenciler giriş sınavına Roma’da, Istanbul’da veya dünyadaki uluslararası merkezlerden birinde sınava girebilirler.

Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi Kontenjanı

Cattolica Tıp Fakültesi toplam 20’ si Avrupa Birliği, 30’ u Avrupa Birliği dışındaki öğrencilere ayrılmış toplam 50 öğrenci kabul etmektedir.

Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Ücretleri

Avrupa Birliği öğrencileri için Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi Egitim Ücretleri, öğrencilerin ailelerinin maddi durumuna göre değişmekle beraber yıllık 7.000 ile 16.000 Euro arasındadır.

Avrupa Birliği dışındaki öğrenciler için ise Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Ücreti 15.600 Euro’dur.

Okul ücretleri yıllık üç taksitte ödenmektedir.

Pisa Edu Farkıyla Sınava Hazırlık

Pisa Edu olarak en çok öğrenci yerleştirdiğimiz bölümlerden birisi de İtalya’da Tıp Fakülteleridir.Öğrencilerin Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi Sınavı hazırlık sürecinin organizasyonu için öncelikle bir seviye tespit sınavı yapmaktayız. Ondan sonra öğrencimiz dilerse, kurumumuzun düzenlediği, sınava yönelik özel ya da grup derslerine katılabilir. Bu üniversiteye hazırlanan her öğrencimize danışmanlık hizmeti kapsamında hazırlık kitaplarını ve 30’a yakin denemeyi ücretsiz olarak vermekteyiz.

Değerli öğrencilerimize yapmış olduğumuz deneme sınavları sonucuna göre beraber bir çalışma programı ayarlamaktayız. Bu çalışma programı kapsamında haftalık olarak yapmış oldugumuz denemelerle öğrencilerimizin hazırlık surecini beraber takip etmekteyiz.

Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi Sınavı hazırlık sürecinde Pisa Edu’yu tercih ederek hem İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi’nin başladığı 2012 yılından bu yana yüzlerce öğrenciyi İtalya’da Tıp Fakültelerine yerleştiren bir danışmanlık firmasından hizmet alır ayni zamanda alanında uzman eğitim kadrosu ile verilen Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi hazırlık kursları ve yapılan denemelerle İtalya’da tıp eğitimi alma hayalinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

2012 yılından günümüze dek onlarca öğrenciyi İtalya’da Tıp Fakültelerine yerleştirdik. Bizden hizmet alan veli ve öğrencilerimizin memnuniyet oranı oldukça yüksektir. Sosyal medya hesaplarımız ve sitemizdeki referanslar kısmından hakkımızdaki yorumları inceleyebilirsiniz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.