Floransa Üniversitesi, 1800 öğretim üyesi ve araştırma görevlisi, 1600 teknik ve idari personel ve 1600’ ün üzerinde asistan ve doktora öğrencisiyle İtalya’da yüksek öğrenim ve araştırma alanında en önemli ve etkili merkezlerden birisidir.

Çalışma programları ile bilginin bütün alanlarında ve bütün düzeylerinde geniş bir yelpaze sunmaktadır. Floransa Üniversitesi’nin uluslararasılaşması ve geliştirilmesi stratejik önceliklerinden birisidir.

Floransa Üniversitesi, İtalya’daki en büyük ve en verimli kamu araştırma sistemlerinden birine sahiptir. Bu sonuç, çok çeşitli disiplin ve bilimsel alanlarda çalışan sürekli ve geçici araştırmacılar ve öğrenciler sayesinde elde edilmiştir. Ayrıca, ulusal ve uluslararası düzeyde araştırma programlarına yoğun bir katılım ve elde edilen önemli bilimsel sonuçlar vardır.

Bunun yanında ciddi meblağlarda fonlarla desteklenen üniversite, dünyanın önemli araştırma merkezlerinden biri olma özelliğini yukarıdaki etmenlere borçludur.

Dünyanın En Önemli Araştırma Merkezlerinden Biri

Floransa Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, 24 farklı bölümde faaliyet göstermektedirler ve dünyanın birçok üniversitesinden araştırmacıların bulunduğu yaklaşık 40 araştırma ünitesine sahiptir.

Floransa Üniversitesi geçtiğimiz yıllarda, bilgi aktarım alanında patent, işletmelerle ortak atölye çalışmaları gibi girişimlerini giderek güçlendirmiştir.

Floransa Üniversitesinin eğitim dili İtalyanca ve İngilizcedir. İngilizce eğitim alabilmek için minimum 5.5 IELTS puanı ve uluslarası geçerliliği olan diğer sınavlardan eş değeri puanlar alınması gerekmektedir. Floransa Üniversitesi’nde Türkiyeli gençler burs imkanları ile lisans veya yüksek lisans seviyesinde eğitim alabilirler. Sizde Floransa Üniversitesi’nde Master İmkanı ve Lisans imkanı yakalamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hayallerinizi süsleyen Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi sadece 1 adım uzağınızda! Siz de İtalya’da eğitim kalitesini tamamen alanında uzman ve hem Türkiye hem İtalya’da hizmet veren ekibimizle yaşamak isterseniz aşağıda bulunan mail adresimizden başvuru sürecinizi başlatabilir aynı zamanda başvuru süreci, okullar, yaşam koşulları ve vize süreci gibi konular hakkında bilgi alabilirsiniz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.