İtalya, sınavsız üniversite imkanı olmasından dolayı son yıllarda ciddi sayıda Türk öğrenci için eğitim tercihlerinin başında gelen bir ülkedir. Öte yandan dünyanın en eski üniversitelerine ve çok geniş burs imkanlarına sahip olması da bu artışa etki eden faktörlerdendir. Türkiye’ye olan yakınlığı, dünyanın en iyi 500 üniversitesi listesinde en çok üniversiteye sahip Avrupa’nın 3. ülkesi olması gibi etmenler İtalya’yı daha da çekici hale getirmektedir.

İtalya’da birçok bölüm İngilizce eğitim vermektedir. En çok tercih edilen bölümlerden biri de mühendisliktir. İtalya, dünyanın en prestijli teknik üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Ancak bu bölümlere kabul alabilmek için belli derecede İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

Türkiye’de ise üniversite sınavından barajı geçmeniz yeterlidir. Bunun yanında lise not ortalamanız vs gibi şartlar gerekmemektedir. YKS maratonuna girmeden kariyer planlaması yapmak Pisa Edu ile çok kolay. Tüm öğrencilerimizin sınavsız üniversite hayalini gerçekleştiriyoruz.

İtalya’daki üniversitelerin yıllık harç miktarları ise oldukça uygundur. Yıllık ortalama 1000 Euro harç ücretiyle İtalya’da mühendislik eğitimi alabilirsiniz. Ülkemizle karşılaştırıldığında ortalama bir vakıf üniversitesine ödeyeceğiniz ücretle İtalya’da hem eğitim hem de yaşam masraflarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

İtalya’da Sınavsız Üniversite İtalyanca Mühendislik Eğitimi sayesinde İtalya’da aldığınız eğitim sonucunda kazanacağınız “mavi diploma” tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. Bu da Avrupa’da alanınızla ilgili iş kapılarının size açık olduğu anlamına gelir. İtalyanca eğitim alacağınız için de yine İtalya’da çalışma şansına sahip olabilirsiniz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.