İtalya’da Tıp Eğitimi Ücretleri

İtalya’da bir devlet üniversitesinde Tıp Eğitimi için ortalama öğrenim ücretleri, üniversiteye ve eğitim programına bağlı olarak yıllık 120-4481 Euro arasında değişmektedir.

Bari Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti

Bari Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti , öğrencilerin ailelerinin maddi durumuna bağlı olmakla beraber yıllık 120 ile 1920 Euro arasında değişmektedir..

Okul ücretleri yıllık Kasım, Nisan Temmuz ayında olmak üzere toplam üç taksitte ödenmektedir. Italyan hükümetinden Bursa sahip yabancı  öğrenciler bu tutardan muaf olabilmektedir.

Bologna Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti

Bologna Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti , öğrencilerin ailelerinin maddi durumuna bağlı olmakla beraber yıllık 157 ile 2401 Euro arasında değişmektedir..

Okul ücretleri yıllık Ekim, Aralık ve Mart ayında olmak üzere toplam üç taksitte ödenmektedir.

Napoli Campania ‘Luigi Vanvitelli’ Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti

Napoli Campania ‘Luigi Vanvitelli’ Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti , öğrencilerin ailelerinin maddi durumuna bağlı olmakla beraber yıllık 120 ile 2710 Euro arasında değişmektedir..

Okul ücretleri yıllık Eylul, Ekim, Ocak, Nisan ve Mayıs ayında olmak üzere toplam beş taksitte ödenmektedir.

Milano Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti

Milano Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti , öğrencilerin ailelerinin maddi durumuna bağlı olmakla beraber yıllık 156 ile 3733 Euro arasında değişmektedir..

Okul ücretleri yıllık  Ekim ve Ocak ayında olmak üzere toplam iki taksitte ödenmektedir. Italyan hükümetinden veya okuldan bursa sahip yabancı  öğrenciler bu tutardan muaf olabilmektedir.

Milano-Bicocca Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti

Milano-Bicocca Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti, öğrencilerin ailelerinin maddi durumuna bağlı olmakla beraber yıllık 156 ile 2880 Euro arasında değişmektedir..

Okul ücretleri yıllık  Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayında olmak üzere toplam dört taksitte ödenmektedir.

Napoli Federico II Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti

Napoli Federico II Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti, Avrupa Birliği öğrencileri için yıllık 610 Euro, Avrupa Birliği dışından gelen öğrenciler için ise yıllık 550 Euro‘dur.

Pavia Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti

Pavia Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti, geldikleri ülkeye ve öğrencilerin ailelerinin maddi durumuna bağlı olmakla beraber yıllık 156 ile 3985 Euro arasında değişmektedir..

Okul ücretleri yıllık Eylul, Aralık ve Mart ayında olmak üzere toplam üç taksitte ödenmektedir.

Padova Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti

Padova Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti, öğrencilerin geldikleri ülkeye ve ailelerinin maddi durumuna bağlı olmakla beraber yıllık 156 ile 2602 Euro arasında değişmektedir..

Okul ücretleri yıllık Ekim, Şubat ve Mayıs ayında olmak üzere toplam üç taksitte ödenmektedir. Italyan hükümetinden veya okuldan bursa sahip yabancı  öğrenciler bu tutardan muaf olabilmektedir.

Roma La Sapienza Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti

Roma La Sapienza Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti, öğrencilerin geldikleri ülkeye ve ailelerinin maddi durumuna bağlı olmakla beraber yıllık 156 ile 2924 Euro arasında değişmektedir.

Okul ücretleri yıllık Ekim, Aralık ve Mart ayında olmak üzere toplam üç taksitte ödenmektedir.

Roma Tor Vergata Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti

Roma Tor Vergata Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti, öğrencilerin geldikleri ülkeye ve ailelerinin maddi durumuna bağlı olmakla beraber yıllık 156 ile 1156 Euro arasında değişmektedir..

Okul ücretleri yıllık Ekim ve Mart ayında olmak üzere toplam iki taksitte ödenmektedir.

Torino Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti

Torino Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti, öğrencilerin ailelerinin maddi durumuna bağlı olmakla beraber yıllık 156 ile 2805 Euro arasında değişmektedir..

Okul ücretleri yıllık Ekim, Kasım ve Nisan ayında olmak üzere toplam üç taksitte ödenmektedir.

Messina Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti

Messina Üniversitesi Tıp Eğitimi Ücreti, yıllık 750 Euro‘dur.

Okul ücretlerini öğrencileri isterlerse tek seferde veya Ocak, Mart ve Mayıs ayında olmak üzere toplam üç taksitte ödeyebilirler.

Siena Üniversitesi Diş Hekimliği Eğitimi Ücreti

Siena Üniversitesi Diş Hekimliği Eğitimi Ücreti, öğrencilerin ailelerinin maddi durumuna bağlı olmakla beraber yıllık 156 ile 4481 Euro arasında değişmektedir..

Okul ücretleri yıllık Ekim, Aralık, Şubat ve Nisan ayında olmak üzere toplam dört taksitte ödenmektedir.

Pisa Edu Farkıyla IMAT Sınavına Hazırlık

Pisa Edu olarak en çok öğrenci yerleştirdiğimiz bölümlerden birisi de İtalya’da Tıp Fakülteleri’dir. Öğrencilerin IMAT Sınavı hazırlık sürecinin organizasyonu için öncelikle bir seviye tespit sınavı yapmaktayız. Ondan sonra öğrencimiz dilerse, kurumumuzun düzenlediği, sınava yönelik özel ya da grup derslerine katılabilir. Bu üniversiteye hazırlanan her öğrencimize danışmanlık hizmeti kapsamında hazırlık kitaplarını ve 30’a yakın denemeyi ücretsiz olarak vermekteyiz.

Değerli öğrencilerimize yapmış olduğumuz deneme sınavları sonucuna göre beraber bir çalışma programı ayarlamaktayız. Bu çalışma programı kapsamında haftalık olarak yapmış oldugumuz denemelerle öğrencilerimizin hazırlık sürecini beraber takip etmekteyiz.

IMAT Sınavı hazırlık sürecinde Pisa Edu’yu tercih ederek hem İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi’nin başladığı 2012 yılından bu yana yüzlerce öğrenciyi İtalya’da Tıp Fakültelerine yerleştiren bir danışmanlık firmasından hizmet alır aynı zamanda alanında uzman eğitim kadrosu ile verilen IMAT Sınavı hazırlık kursları ve yapılan denemelerle İtalya’da tıp eğitimi alma hayalinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

2012 yılından günümüze dek onlarca öğrenciyi İtalya’da Tıp Fakültelerine yerleştirdik. Bizden hizmet alan veli ve öğrencilerimizin memnuniyet oranı oldukça yüksektir. Sosyal medya hesaplarımız ve sitemizdeki referanslar kısmından hakkımızdaki yorumları inceleyebilirsiniz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.