Master programı başvurularında Pisa Edu, öğrencileriyle ortak belirlenen en az 3 üniversiteye başvuru yapmak şartıyla master başvurularında kabul garantisi vermektedir. İtalya’da yüksek lisans eğitimi devlet üniversitelerinde genellikle 2 yıl sürmekte ve programlar tezlidir. Bazı üniversitelerde ise 1 yıllık tezsiz yüksek lisans programları bulmak mümkündür. Öğrencilerin mezun olduğu bölümle yüksek lisans yapmak istediği alan ne kadar birbirine yakınsa kabul almak o kadar kolay olmaktadır.

Biz Pisa Edu olarak, öğrencilerimizin transkriptlerini alarak master yapmak istedikleri alanlarda hangi üniversitelerde seçenekler var öncesinde bu konuyu tespit ediyoruz. Ortak belirlenen en az 3 üniversiteye başvurmak şartıyla öğrencilerimize üniversiteden kabul garantisi vermekteyiz. Şayet başvurmuş olduğumuz okullardan bir kabul alamazsak öğrencinin bize ödemiş olduğu ücreti kendilerine en yakın sürede geri iade etmekteyiz. Türk öğrenciler İtalya’da yüksek lisans eğitimi almak için genellikle uluslararası ilişkiler, mühendislik, sanat tarihi, mimarlık, psikoloji, hukuk, işletme ekonomi, moda tasarım gibi bölümleri tercih etmektedirler.

İtalya’da Yüksek Lisans Başvuru Dönemi

Master programlarında eğitim almak isteyen kişilerin Aralık ve Nisan ayları arası dönemde başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Aday öğrencilere tavsiyemiz, en yakın sürede bizlerle iletişime geçerek başvuru sürecini başlatmasıdır.

İtalya’da Yüksek Lisans Ücretleri

İtalya’da master eğitimi ücretleri diğer ülkelerle karşılaştırıldığında oldukça makuldür. Üniversiteden üniversiteye ya da bölümden bölüme değişiklik göstermekle birlikte bir öğrencinin yıllık eğitim ücreti 550 ila 3.300 Euro arasında değişmektedir. Bu ücret aile gelirine göre belirlenmektedir. Yine aynı şekilde senelik aile maddi gelir beyanına göre belirlenen ücretlerde, İtalyan üniversitelerinden yüksek lisans okumak için burs alma fırsatıda yakalayabilirsiniz. Genellikle bizim başvuru yapmış olduğumuz öğrenciler senelik 200 ila 1000 Euro arasında maksimum okul harcı ödemektedirler.

İtalya’da öğrencilerin eğitimleri boyunca haftalık 20 saat çalışma izni olmaktadır. Ayrıca mezuniyet sonrası iş bularak veya kendi işinizi kurarak daimi oturum izni de almanız mümkündür.

İtalya’da Yüksek Lisans Yapmanın Avantajları

  • Eğitim anlamında Avrupa’nın en ekonomik ülkelerinden bir tanesidir.
  • İtalya’da birçok yüksek lisans programı tamamen İngilizce olarak sunulmaktadır. İngilizce eğitim alırken aynı zamanda ikinci bir yabancı dil olarak İtalyancayı da çok rahatlıkla öğrenebilirsiniz.
  • İtalya’da eğitim aldığınızda tüm Avrupa’da geçerli olan ‘’mavi diploma’’ belgesine sahip olursunuz. Böylelikle almış olduğunuz diplomayla iş bulma aşamasında kendinize daha geniş bir yelpaze yaratmış olacaksınız.
  • İtalya’da birçok bölge ve kurum uluslararası öğrencilere burs vermektedir.
  • Eğitim alırken haftada 20 saat, mezuniyet sonrasında ise İtalya’da daimi olarak çalışabilirsiniz.
  • İtalya, kültür ve yaşam itibariyle kültürün bize çok yakın olduğu bir ülkedir. Bu nedenle Türkiye’den giden öğrencilerin ülkeye entegrasyonu ve üniversitede başarılı olma olasılığı yüksektir.

Sizde Avrupa’nın en saygın ve köklü üniversitelerine ev sahipliği yapan İtalya’da master eğitimi almayı düşünüyorsanız, hemen Pisa Edu ile iletişime geçebilirsiniz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.