En İyi İtalyan Üniversiteleri, dünyanın en eski, eğitim alanında da en prestijli üniversitelerindendir. Mimarisi, tarihi dokusu, iklimiyle yaşamak ve eğitim almak için de harika bir lokasyondur. Son yıllarda artan ilgi de bunu doğrular niteliktedir. İtalya aynı zamanda Avrupanın ilk 500’de en çok üniversiteye sahip 3. ülkesidir. Üniversitelerin kalitesini ölçmede birçok kuruluş baz alınmaktadır. Kriterleri belli noktalarda aynı olsa belli noktalarda farklılaşan bu kurumlara göre sayılar değişebilmektedir. Bu yazımızda öğrencilerimizin tercihlerini yaparken ve araştırma içerisinde iken daha kolay incelemeleri tamamlama ve üniversiteler hakkında daha fazla bilgiye sahip olmaları için en iyi italyan üniversiteleri ni sizler için sıraladık. Ayrıca üniversiteler sayfamızdan İtalya’daki eğitim veren üniversiteleri inceleyebilir ve daha fazla detaylı bilgiye erişim sağlayabilirsiniz. Daha fazla üniversiteler hakkında bilgi sahibi olmak ve sorularınız için Pisa Edu’nun alanında uzman eğitim danışmanlarına ulaşabilirsinizde.

Dünyanın bu konuda kabul gören kuruluşlarından olan Times Higher Education 2018 verilerine göre İtalya’dan 35 Üniversite dünyada ilk 500 üniversite arasındadır. Yine bir üniversite kalite ölçeği Qs’e göre 14, Shangai verilerine göre ise 16, U.S. News’e göre de 25 İtalyan üniversitesi dünyada en iyi 500 üniversite arasındadır.  
İşte En iyi italyan üniversiteleri sayılar farklı olsa da ilk sıralardaki üniversiteler aşağı yukarı aynıdır.

Bunları sıralayacak olursak karşımıza şöyle bir liste çıkar:

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.