İtalya’da 1., Dünyada 116. sıradayız!

“En İyi Küresel Üniversiteler sıralaması” Amerikan gazetesi “US News & World Report” tarafından yakın zamanda yayınlandı. Padova Üniversitesi, Bologna Üniversitesi ile birlikte dünya çapında 116. sırayı alan en iyi İtalyan Üniversitesi olarak belirlendi.

Her bir üniversitenin performansı, elde edilen araştırma ve itibarla ilgili olarak yerel ve küresel düzeyde analiz edilmektedir. Bu sıralama, dünyadaki 81 farklı ülkede 1.500 üniversitenin performansını değerlendirmek için 13 farklı göstergeye dayanarak hazırlanmıştır.

Ayrıca, Padova Üniversitesi, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Moleküler ve Genetik Biyoloji, Bitki ve Hayvan Bilimi, Psikiyatri ve Psikoloji, Uzay Bilimleri alanlarındaki en iyi küresel üniversiteler sıralaması listesinde İtalyan üniversiteleri arasında en iyi sonucu almıştır.

En İyi Küresel Üniversiteler sıralamasının en iyi sonuçları sırasıyla;

Harvard Üniversitesi, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) ve Stanford Üniversitesi’nden oluşan üç Amerikan üniversitesidir. Oxford Üniversitesi tüm Avrupa üniversiteleri arasında ilk sırada yer almaktadır.

Pisa Edu olarak, bu zamana kadar Padova Üniversitesi, Bologna Üniversitesi başta olmak üzere İtalya’nın önde gelen diğer devlet üniversitelerindeki Tıp bölümüne ve diğer bölümlere birçok öğrencimizi yerleştirmiş bulunmaktayız. İtalya’daki prestijli üniversitelere her geçen sene bir önceki seneye nazaran daha çok öğrencilerimizin kaydını tamamladık.

Padova Üniversitesinde en çok öğrenci yerleştirdiğimiz bölümler; Psikoloji, Tıp, Gastronomi, İşletme, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler’ dir. Üniversite aynı zamanda eğitim dili tamamen İngilizce olan birçok program sunmaktadır. Padova Üniversitesinde İngilizce olan lisans ve yüksek lisans programları şunlardır:

Lisans programları: Tıp, Psikoloji ve Veterinerlik.

Master programları: Biyoteknoloji, İşletme, Ekonomi ve Finans, Girişimcilik, Küresel ve Avrupa Çalışmaları, İnsan Hakları, Çevre Mühendisliği, Bilgisayar ve Multimedya Mühendisliği ve Matematik Mühendisliği’dir.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.