Yurt dışında eğitim gibi ciddi bir kararı veren öğrenci ve aileleri gidecekleri ülkede farklı bir kültür ve bürokrasi sistemi de beklemektedir. Türkiye’de tüm işlemlerini tamamlamış şekilde giden öğrenciler İtalya’da yabancısı oldukları bir bürokrasiyle karşılaşmakta ve resmi işlemlerinde zorlanabilmektedirler.

İtalya’da okul kaydınızın tamamlanması, yurt başvurusu, burs başvurusu ve oturum izni başvurusu gibi işlemler İtalya’da yapılmaktadır. Başvuruyu yapacağınız İtalyan makamlarında İtalyanca iletişime geçtiğinizde bu süreci daha rahat halledebileceğiniz açıktır. Bunun için profesyonel bir destek almak bu süreçlerin rahat bir şekilde üstesinden gelerek bir an önce eğitim hayatına başlamanması adına çok önemlidir.

Pisa Edu olarak en temel farkımız öğrencilerimizin başvuru sürecinden İtalya’da eğitim hayatının sonuna kadar ihtiyaç duydukları her süreçte destek olmamızdır.Bu anlamda hem Türkiye’de hem de İtalya’da hizmet sunan tek firmayız. Öğrencilerimiz İtalya’da eğitime başladıktan sonra dahi herhangi bir durumda rahatlıkla bizimle iletişime geçebilmekte ve karşılaştıkları problemlere İtalya’daki ofisimiz aracılığıyla en kısa sürede çözüm bulabilmektedir.

Öğrencilerimiz İtalya’ya ilk ulaştıkları anda ekibimiz tarafından karşılanarak İtalya’da ciddi ihtiyaç duydukları sim kartları ve ulaşım kartları alınmakta tercihlerine göre belirlenen konaklama hizmeti sunulmaktadır. Daha sonrasında okul kaydı tamamlanmakta ve burs başvurusu yapılmaktadır. Oturum iznine öğrenci ile birlikte başvuru yapılmakta, öğrencilerimize ise İtalya’da eğitimin farkını yaşamak kalmaktadır.

İtalya’da sunduğumuz kapsamlı hizmetlerimiz şu şekilde:

  • İtalya’da tren istasyonunda karşılama
  • Öğrenci adına yurt başvurusu yapılması
  • Oturum iznine öğrenci ile birlikte başvurulması
  • Ulaşım kartı alınması
  • Sim Kart alınması ve diğer bürokratik işlemler konusunda danışmanlık
  • Okul kayıt işlemleri
  • Burs başvuru işlemleri

İtalya’ya üniversite eğitimi için gidecek olan öğrencilerin Türkiye’deki işlemlerini titizlikle yaptıktan sonra İtalya’daki her türlü işlemlerinde de yardımcı olan  İtalya’da hizmet sunan tek firmayız.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.