İtalya son yıllarda Türk öğrenciler için oldukça popüler hale gelmiş bir ülkedir. İtalya’da Mühendislik Eğitimi almak isteyen öğrenciler son derece doğru bir karar vermiştir. Çünkü İtalya tasarım, mimarlık, mühendislik gibi alanlarda dünyada ilk akla gelen ülkelerden biridir. Gerek mimarisi gerek yaşam şartlarıyla İtalya Türk öğrenciler için cazibe merkezi olma özelliğini yıldan yılda artırmaktadır. İtalya’da İngilizce mühendislik eğitimi veren birçok üniversite bulunmaktadır. Ayrıca bu üniversiteler dünyada mühendislik eğitimi alanında prestijli üniversitelerdir.

Bu üniversitelere kabul alabilmek için Türkiye’de bir liseden mezun olmak ve YKS sınavından barajı geçmek gerekmektedir. Ayrıca üniversiteler kendi sınavlarını yapmaktadırlar. Bu sınavda da yeterli puanı almak gerekmektedir. Bunun için ise doğru bir danışmanlık hizmeti alınması, hem öğrencilerin doğru bilgilendirilmesi hem de hassas bir hazırlık ve başvuru süreci gerektirdiği için olmazsa olmazdır.

İtalyan üniversitelerinde mühendislik eğitimi alabilmek için gereken şartlar ise şunlardır:

  • Türkiye’de 12 yıllık temel eğitimi veya bir üniversitenin ilk yılını tamamlamak.
  • ÖSYM tarafından yapılan YKS sınavında barajı geçmek.
  • İngilizce eğitim almak isteyenler için sözlü mülakat yeterli ise bu mülakatı geçmek ya da TOEFL/IELTS sahibi olmak.
  • İtalyanca eğitim almak isteyenler için konsolosluğun öngördüğü İtalyanca seviyesine gelmek.
  • Ayrıca kendi sınavını yapan üniversitelerde bu sınavdan başarılı bir puan almak.

Pisa Eğitim Danışmanlık olarak 2017 – 2018 eğitim döneminde 30 dan fazla öğrenciyi öğrenci odaklı bir yaklaşım benimseyerek hayallerindeki mühendislik fakültelerine yerleşmelerinde yardımcı olduk. Siz de hayalinizdeki mühendislik eğitimine başvurudan kabulünüze kadar her süreçte öğrenci odaklı yaklaşımı benimseyen Pisa Eğitim Danışmanlıkla ulaşabilirsiniz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.