Cattolica Üniversitesi Hakkında

1921 yılında Milano’da kurulmuş olan Cattolica Üniversitesi’nin Roma, Piacenza ve Brecia’da kampüsleri bulunmaktadır. Avrupa’nın en büyük okulu olan üniversite İtalya’nın en prestijli ve en iyi üniversitesi olma özelliğine sahiptir. 40.000 öğrencisi olan Cattolica Üniversitesi 87 araştırma merkezi ile İtalya’nın en iyi bilim adamlarını okulun bünyesinde barındırmaktadır.

Okul, 1964 yılında kurulmuş olan Policlino Gemelli University Hospital ile ortak bir bağ kurmuştur. İtalya’nın en iyi özel hastanesi olan Policlino Gemelli University Hospital, World Best Hospital Ranking 2022’de en iyi 50 hastane arasına girmiştir.

Cattolica Üniversitesi Tıp Fakültesi Roma’da bulunmaktadır. Öğrenciler Avrupa birliği vatandaşlığı ve Avrupa birliği dışı kontenjanından yararlanarak İngilizce eğitim dilinde Cattolica Üniversitesinde tıp eğitimi alabilirler.

Cattolica Üniversitesi 2023 Kontenjanları

EU öğrenciler için 30, Non-EU öğrenciler için 50 kişilik kontenjan bulunmaktadır. Okulun yapacağı sınava göre belirlenen kontenjanda başarı sıralamasına göre öğrenci alımı yapılacaktır. Non-Eu öğrenciler sınava online katılım sağlayabileceklerdir.

Cattolica Üniversitesi 2023 Eğitim Ücretleri

Okulun yıllık harç bedeli Non-Eu öğrenciler için; 16.200 EURO Eu öğrenciler için yıllık 7.055 – 17.141 EURO arasında değişmektedir. (ailelerinin yıllık gelirlerine göre harç bedeli belirlenecektir.)

Okulun Educatt adında derece bursları bulunmaktadır.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.