Ana sayfa Üniversiteler Humanitas Üniversitesi

Humanitas Üniversitesi

947
0

Humanitas Üniversitesi, tıp bilimiyle ilgilenen, Milano ve Bergamo şehirlerinde kampüsü bulunan, 2014 yılında kurulmuş özel bir eğitim ve araştırma hastanesidir. 6 yıl süren tıp eğitimi İngilizce olup, Humanitas Üniversitesinin kendi düzenlediği IMAT benzeri bir sınav sonrasında öğrencilerini kabul etmektedir.

Humanitas Üniversitesi’nde ilk yıldan itibaren, öğrencinin edindiği teorik bilgileri pratiğe dökebilmesi hedeflenmektedir. İlk iki yıl bu yetkinliği edinmek için eğitim gören öğrenci, üçüncü yıldan itibaren klinik içerisinde çalışmalara başlayabilmektedir. Ayrıca, yine 3. yıldan itibaren hekim adayı öğrenci, Virgilio Program’a katılarak laboratuvar ortamında kendi deneysel tezlerine yönelik çalışmalar yapabilir.

Humanitas Üniversitesi

Virgilio Projesi, Milano Bicocca Üniversitesi işbirliğiyle Fondazione Cariplo tarafından finanse edilerek oluşturulmuş olup Humanitas Üniversitesi öğrencilerine yönelik oluşturulmuş bir projedir. 130 kontenjanı bulunan tıp fakültesinin giriş sınavı 15 Mart 2019’da yapılacaktır.

6 yıl süren eğitim boyunca 360 krediden, 29 sınavdan ve 12 sömestreden oluşmaktadır. Her derste devam zorunluluğu bulunmaktadır. Humanitas’ta harçlar Avrupa birliği vatandaşı olan öğrenciler için 7.000 euro ile 10.000 euro arasında değişmektedir. Avrupa birliği vatandaşı olmayanlar için ise 20.000 Euro civarındadır. Humanistas’ın kendi yapmış olduğu burs kazanma sınavında ilk 80’e giren öğrenciler burs kazanma hakkına sahiptirler. Kazanılan burslar, 2. Yıldan itibaren, ilk sene 51 krediye sahip ve 30 üzerinden 26 ortalamaya ulaşmış öğrencilere verilmektedir.

Tıp dışında Humanitas Üniversitesi’nde eğitim alabileceğiniz lisans bölümleri şunlardır:

  • Hemşirelik (3 yıl, İtalyanca eğitim)
  • Fizyoterapi (3 yıl, İtalyanca eğitim)

Sadece Humanitas’tan değil, İtalya’nın herhangi bir üniversitesinde tıp eğitimi aldığınızda Türkiye’de ve ya Avrupa’da bulunan hastanelerde pratisyen hekim olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Bugün İtalya’nın 39 üniversitesi, dünyanın en iyi 1000 üniversitesi içerisinde bulunmaktadır. Bu üniversitelerden mezun olduğunuzda almaya hak kazandığınız mavi diploma, Avrupa birliği ülkelerinde geçerli bir diploma olarak size bir çok iş kapısını aralayacaktır.

Milano 1,359,905 kişilik nüfusuyla İtalya’nın en zengin şehri olarak Lombardiya bölgesinde bulunmaktadır. Moda’nın kalbi olarak anılan şehirde ev kiraları, İtalya’nın diğer şehirlerine göre daha pahalı olan bu şehirde tek kişilik odalar 350’dan başlamaktadır. Kosmopolit yapısıyla her yıl çok sayıda turist Milano’ya gelmektedir. Turistik özelliği yanında şehirde gerçekleştirilen kültürel etkinlikler de bir Milano’yu cazip kılmaktadır. Örneğin Milano Moda Haftasında Milano’ya gelen bir çok modacı, tasarım ve moda okuyan öğrenciler tarafından bir fırsat olarak değerlendirilmektedir. Bu etkinliklerde oluşturulan bağlantılar, iş yaşantınızda ve gerçekleştirmek istediklerinizi yapmanızda önemli birer basamak olacaklardır.

Milano’nun bir diğer avantajı, şehrin kosmopolit yapısı nedeniyle İtalya’da İngilizcenin en çok konuşulduğu şehir olmasıdır. İtalyanca öğrenmeniz, eğitim hayatınızdan sonra iş bulmanızı kolaylaştıracak olsa da yalnızca İngilizce ile bu şehirde yaşamanız oldukça kolay olacaktır. Üniversitelerin bünyesinde bulunan dil kurslarına katılarak İtalyancanızı geliştirmenizi tavsiye etmekteyiz. Bunun için Siena Yabancılar Üniversitesi ve ya Perugia Yabancılar Üniversitesi yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin;

Humanitas Üniversitesi hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 532 544 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here