İtalyan Araştırma Bakanlığı (MIUR) tarafından düzenlen IMAT Sınavı, İtalya’da İngilizce Tıp ve Diş Hekimliği eğitimi almak isteyen öğrencilerin girmesi gereken bir sınavdır. Sınav hem İngilizce hem de İtalyanca dilinde yapılabilmektedir. İtalya’da Tıp Eğitimini İtalyanca olarak almak isteyen öğrenciler ”TOLC-MED” sınavına girmeleri gerekmektedir.

IMAT sınavı genelde Eylül ayında yapılmaktadır. IMAT Sınavı, 34 farklı sınav merkezinde düzenlenmektedir. 2018 yılından beri, isteyen öğrenciler İstanbul’da bulunan sınav merkezinde de IMAT sınavına katılım sağlayabilmektedir. Sınav merkezleri hakkında Pisa Edu’nun eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

IMAT sınavına girecek adaylar, 2011 yılından itibaren yayınlanmış olan IMAT Sınavı Çıkmış Sorularımız ile sınava hazırlanabilir, soru tarzlarını görebilir ve eksik oldukları konuları anlayarak bu derslere daha çok çalışabilmektedir. IMAT sınavı; ağırlıklı olarak biyoloji, kimya, fizik, matematik, mantık, genel kültür gibi konularda adayların bilgisini ölçen bir sınav türüdür.

Her yıl İtalyan Eğitim Bakanlığı tarafında yayınlanan IMAT Sınavı Çıkmış Sorular ına aşağıdaki formu doldurarak erişebilirsiniz. Aynı zamanda bizimle iletişime geçerek eğitim danışmanlarımızdan IMAT Sınavı Çıkmış Sorular hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Türkiye Geneli Online IMAT Deneme Sınavı

İtalya’da iyi bir devlet üniversitesinde Tıp Eğitimi almak isteyen öğrenciler için Online IMAT Deneme Sınavları yapmaktayız. Denemelerimizdeki konular geçmiş yıllarda IMAT sınavında çıkmış bazı sorulardan ve değerli hocalarımızın hazırlamış olduğu sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanı sıra, bu zamana kadar İtalya’da Tıp Fakültesine yerleştirdiğimiz öğrencilerimizinde tavsiyelerine dikkat ederek Online IMAT Deneme Sınavlarımızı hazırlamaktayız.

Sizlerde bünyemizde yapılan Türkiye Geneli Online IMAT Deneme Sınavı na katılarak kendinizi test edebilirsiniz.

İtalya’da IMAT  sınavındaki çıkmış soruları e-mail olarak almak istermisiniz? Aşağıdaki bilgileri doldurun size e-mail gönderelim.


    Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.