İtalya’da Sanat Okulu: İtalya’daki en iyi tasarım okullarının tam listesini bu yazımızda bulabileceksiniz.

“Ben İtalya’daki bir sanat okuluna gidiyorum” cümlesini şüphesiz ki gösterişi seven arkadaşlarınızdan birkaç kez duymuşsunuzdur ama şimdi üniversitenizi seçme zamanı! Belki de bu fikir o kadar kötü değildir.

İtalya’da Mimarlık Eğitimi almak istiyorsanız oldukça şanslı olacaksınız çünkü tüm büyük şehirlerdeki mimarlık okullarından, tüm dünyadaki en iyi ürün tasarım okullarından bazılarına ve çok sayıdaki iç tasarım okullarına kadar geniş perspektifte çeşitli sanat okulları bulunmaktadır.

İtalya’da Sanat Eğitimi almak birçok insanın yapmak istediği bir şeydir.

İtalya’da Eğitim makalesinde bilmeniz gereken her şeyi bulacaksınız (İtalya’daki devlet üniversiteleri listemize bakabilirsiniz)

Artık süslü İtalya’da Sanat Eğitimi trenine atlamaya hazırsınız, ancak nereye gideceğiniz konusunda hala kararsızsınız. Floransa, Bologna, Venedik, Milano ve Napoli gibi büyük şehirlerin hepsi Avrupa’nın en iyi yaratıcı okullarından bazılarına sahiptir, bu yüzden bu şehirleri öne çıkarmalı ve İtalya’da kiralık dairenizi bulmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca, Floransa’ya olan aşkımızı biliyorsunuz bu yüzden Floransa Tasarım Okulu listemize ve daha kapsamlı Floransa’daki Okullar sayfasına bir göz atmalısınız.

İtalya’daki En İyi Tasarım ve Sanat Okulları

Eğer İtalya’daysanız, ülkenin sunduğu güzel mücevherlerin hepsini dışarıda bırakamayacağınızdan İtalya’da çok sayıda mimarlık okuluna, en iyi iç tasarım üniversitelerine, tasarım kolejlerine ve en iyi mücevher tasarım okullarına bakacaksınızdır. Floransa’nın Ponte Vecchio’sunu veya Milano’nun Brera bölgesindeki muhteşem mücevher dükkanlarını düşünün. Moda ve tasarım gibi mücevherat, İtalyan kültürünün karmaşık bir parçasıdır, bu yüzden bu tutkunuz varsa İtalya’yı aklınızda tutmalısınız. Şimdi bakmanız gereken 6 farklı okul ile karşınızdayız:

İtalya’daki En İyi Sanat Okulları

IED

İtalya’da Tasarım Eğitimi almak istiyorsanız, IED (Avrupa Tasarım Enstitüsü) hemen karşınıza çıkacaktır. IED 6 farklı şehirde yer almaktadır: Milano, Floransa, Roma, Venedik, Torino ve Cagliari. Burada tasarım, moda, görsel iletişim ve işletme alanında dersler alabilirsiniz. IED kuşkusuz İtalya’daki en iyi tasarım okulları arasında sayılmaktadır.

Polimoda

Polimoda, uluslararası üne sahip İtalyan moda okullarından birisidir ve Floransa’da bulunmaktadır. Burada moda merkezinde öğrenebileceğiniz bilgilere hayran kalacaksınız. Floransa’ya gitmeyi planlıyorsanız Polimoda’yı aklınızda bulundurmalısınız.

Marangoni

Marangoni önemli moda okulları arasında yer almaktadır. Polimoda ile arasındaki temel fark ise Milano merkezli olup Floransa, Paris, Londra, Shangai, Shenzhen, Mumbai ve Miami gibi dünya çapında çok sayıda başka şehirlerdeki yerleriyle uluslararası başarıya sahip olmasıdır.  İtalya’daki en iyi mücevher tasarım okullarından ya da dünyanın en iyi moda okullarından birini mi arıyorsunuz? Marangoni Enstitüsü size gereken cevabı verecektir! Milano’da eğitim mi almak istiyorsunuz? Rehberimizi okuyun.

Floransa Güzel Sanatlar Akademisi

Cosimo I de ’Medici tarafından 1563 yılında kurulan Floransa Güzel Sanatlar Akademisi Michelangelo’dan Vasari’ye, Bronzino’dan Kauffmann’a kadar birçok sanatçıya ev sahipliği ve rehberlik yapmıştır. Bugünkü yer San Marco meydanında, ama Davut’u bulacağınız yer Ricasoli’deki Accademia Galerisi’dir. İtalya’da Floransa iç tasarım eğitimi almak gerçekten harika bir tecrübe olacaktır.

Accademia Italiana (İtalyan Akademisi)

Kesinlikle İtalya’nın en iyi iç tasarım okullarından biri olan Accademia Italiana, sunulan en iyi programlardan bazılarına sahiptir: moda tasarımı, grafik tasarımı, iç mekan ve ürün tasarımı, mücevher tasarımı, fotoğrafçılık ve yeni medya. İtalyan Akademisi sanat eğitimi istediğinizde neye ihtiyacınız olursa olsun karşılamaya çalışmaktadır. Floransa’da ve Roma’daki merkezleri ile olanaklar sınırsız olacaktır.

Uluslararası Floransa Tasarım Enstitüsü

Akademik dünyaya en yeni katkılardan biri olan Uluslararası Floransa Tasarım Enstitüsü 2008 yılında kuruldu ve şu anda 12 yaşında. Burada kendinizi iç tasarım, grafik tasarım, sanat tarihi ve mimarlık gibi programları okurken bulabilirsiniz. Ayrıca burada uluslararası öğrenci olarak mimarlık okumak harika bir tercih olacaktır.

Venedik IUAV

Sanat eğitiminizi İngilizce mi almak istersiniz? Kuzey İtalya’daki en iyi sanat üniversitelerinden biri olan IUAV, İtalya’nın son sanat trendlerinden biri olan Fütürizmin revaçta 1920’lerde kurulmuştur. Venedik’teki bu sanat okulunda mimarlıktan yerel yönetimlere kadar çeşitli alanlarda eğitim alabilirsiniz. Dahası demek istediğim Venedik güzel, neden burayı denemiyorsunuz!

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.