İtalyan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020-2021 döneminde eğitime başlayacak programlar için ulusal çapta düzenlenen sınavların takvimi açıklandı.

2020-2021 Akademik Dönemi İçin İtalyan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan Sınav Tarihleri Şu Şekildedir:

ProgramlarSınav Tarihleri
İtalyanca Tıp ve Diş Hekimliği Giriş Sınavı1 Eylül 2020
İtalyanca Veterinerlik Giriş Sınavı2 Eylül 2020
İtalyanca ve İngilizce Mimarlık Giriş Sınavı3 Eylül 2020
Sağlık Bölümlerine Giriş Sınavı9 Eylül 2020
İngilizce Tıp Giriş Sınavı (IMAT)10 Eylül 2020
Eğitim Bölümlerine Giriş Sınavı11 Eylül 2020
Sağlık Bölümleri Uzmanlık Giriş Sınavı30 Ekim 2020

İtalya’da Universite Eğitimi Almak İçin Gerekli Şartlar

Genel olarak İtalyan üniversitelerine giriş için 12 yıllık temel eğitimi almak ve YKS sınavında barajı aşmak yeterlidir.

Ayrıca ulusal çapta düzenlenen sınavlarla öğrenci kabulu yapılan, Tıp, Mimarlık, Sağlık Bölümleri, Veterinerlik, Eğitim Bilimleri gibi bölümlerin giriş sınavlarından başarılı olmak gerekmektedir.

İtalyan Üniversiteleri Giriş Sınavlarına Pisa Edu ile Hazırlanabilirsiniz.

Her yıl onlarca öğrenci İtalya’da Üniversite Eğitimi alma hayallerini Pisa Edu ile gerçekleştirmektedir.

Sizler de İtalyan Üniversiteleri Hazırlık sürecinde Pisa Edu’yu tercih ederek İtalya’da Üniversite Eğitimi alma hayallerinize ulaşabilirsiniz.

Değerli öğrencilerimize yapmış olduğumuz deneme sınavları sonucuna göre beraber bir çalışma programı ayarlamaktayız. Birebir veya grup derslerimizle İtalya’da Üniversite Eğitimi almak ve İtalyan Üniversitelerinde okumak isteyen öğrencilerimizi bu giriş sınavlarına hazırlamaktayız.

İncelemeler

  • Denemeler
  • Birebir Özel Ders
  • Grup Dersleri
  • Sömestr Hazırlık Kursu
  • Yaz Hazırlık Kursu

Diğer Hizmetlerimiz

Öğrencilerimiz sınav için İtalya’da geldiklerinde onların karşılanması ve kalacak yerin ayarlanması gibi konularda da hizmet sunmaktayız. Kesin kayıt sürecindeyse öğrencilerimizin okul kaydını bizzat biz tamamlıyor, onlara tüm İtalya’daki bürokratik işlemlerinde, üniversiteye kayıt işlemlerinde, oturma izni ve sağlık sigortası başvurusunda, banka hesabının açılmasında destek olmaktayız. Bu alanda en kapsamlı hizmet sunan danışmanlık şirketiyiz.

Detaylı Bilgi

Hazırlık Kurslarımız hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için  +90 212 544 24 15 ve +90 532 544 24 15 numaralardan bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya info@pisaedu.com ’a mail atabilirsiniz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.