İtalya üniversitelerinden kabul alan öğrencileri tarihi dokusuyla, sıcakkanlı insanlarıyla hem bize yakın hem de çok farklı tecrübeler edinebilecekleri bir ülke beklemektedir. Ancak farklı bir ülkede yaşama başlamanın da birçok zorluğu olduğu muhakkaktır. Bu süreçte birçok öğrenci İtalyanca bilmediği için profesyonel bir destek almadığında prosedürle ilgili süreç uzamakta ve eğitim serüveninin başında okul ve ülke yaşamına adapte olmada birtakım zorluklarla başa çıkmak zorunda kalmaktadır.

İtalyan üniversitelerine kabul alan öğrencilerin özellikle İtalya’ya ulaştıklarında karşılaştıkları en büyük zorluklardan biri konaklamadır.  Farklı bir ülkede ve kültür ortamında rahat bir yaşam için konaklanan yerin de öğrenciye her anlamda uygun olması gerekmektedir. Ayrıca yurt başvurusu ile ilgili süreç de farklı prosedürleri gerektirdiği için konaklamayla ilgili süreç uzayabilmektedir.

Konaklama Hizmetimiz Neleri Kapsıyor?

  • Pisa Edu olarak İtalya’da konaklama sorununa çözüm sürecini en kısa sürede sonlandırılıp öğrencilerimizin eğitim serüvenine bir an önce başlamalarını ve zamanlarını verimli kullanarak, kaldıkları süre boyunca tamamen eğitimlerine ve yeni yaşamlarına odaklanmalarına yardımcı oluyoruz.
  • Öğrencimizin talebi doğrultusunda en uygun yurt veya evde konaklama seçeneklerini araştırıp öğrencimiz İtalya’ya ulaştığında direkt olarak konaklama sorununu çözmüş oluyoruz.
  • İtalya’ya gittiniz ama konaklama probleminiz var ve çözemediniz. Bu durumda sizi uygun bir yer bulunana kadar geçici olarak konaklayabileceğiniz geçici bir oda veya daire buluyoruz. Bu sayede size uygun konaklama hizmetimizi yerine getirene kadar yüksek otel masraflarından sizleri kurtarmış oluyoruz.
  • Konaklama yerinizi değiştirmek istediğinizde (örneğin yurtta kalıyorsunuz ve eve çıkmak istiyorsunuz.) Pisa edu olarak sizlere okulunuza yakın ve belirlediğiniz fiyat aralıklarındaki konaklama seçeneklerini sunuyoruz. Beğendiğiniz yere yerleşirken gerekli prosedürleri sizin adınıza yerine getiriyoruz.
  • Aileniz veya arkadaşlarınız İtalya’ya geldiğinde talebiniz doğrultusunda konaklayabilecekleri bir yer ayarlıyoruz. Size de misafirlerinize daha fazla vakit ayırabilmenin tadını çıkarmak kalıyor.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.