Messina Üniversitesi resmi temsilcisi sayın Giuseppe bey ofisimize gelerek velilerimizi ve öğrencilerimizi Messina Üniversitesi hakkında bilgilendirdi. Hazırlamış olduğu oryantasyon programında Pisa Edu’ nun Messina Üniversitesi tıp fakültesi bölümüne kabul alıp yerleştirmiş olduğu öğrencilerine de yer vermesi bizleri çok onure etmiştir. Messina Üniversitesinde Pisa Edu’nun 10 öğrencisi tıp eğitimi almaktadır.

Messina şehri M.Ö 724’ te Yunanlılar tarafından kurulmuştur. Başlangıçta Zancle, ardından Messanion ve en sonunda Messina olarak adlandırılmıştır. Messina birçok savaş, deprem ve yıkım yaşamıştır, ancak Messina halkının boyun eğmez ruhu nedeniyle her zaman bu zorlukların üstesinden gelmiştir. Messina, tarihsel olarak, büyük ulaşım ve ticaret merkezinin yanı sıra kültürler arasında da bir dönüm noktası olmuştur. Günümüzde de Messina, anakara ve Sicilya adası arasında önemli bir kapı olmaya devam etmektedir. Messina’nın kendine ait bir havaalanı bulunmamakla birlikte, doğrudan Catania, Palermo veya Reggio Calabria havaalanlarına uçarak kolayca ulaşılabilir.

Messina Üniversitesi, Italya’daki en eski üniversitelerden bir tanesidir. 1548’de Cizvitler tarafından kurulmuştur. Messina Üniversitesi antik kökenli olmasına rağmen sürekli büyümekte olan bir üniversitedir. Üniversite, ” Sicilya’ya açılan kapı ” olarak bilinen, İtalya’nın en büyük 13. şehri olan Messina kentinin ana referans noktalarından biridir. UNIME, dünyanın her yerinden üniversitelerle yapılan anlaşmalarla güçlü bir uluslararası ağa sahiptir. Messina Üniversitesinde, değişim programları, çift diploma ve ortak diploma programları olması öğrencilere sunulan uluslararası fırsatların bir parçasıdır.

Messina Üniversitesinde Akademik Takvim

Messina Üniversitesinde akademik takvim iki döneme ayrılmıştır. Sonbahar dönemi genellikle Eylül ayında başlar ve Kasım ayına kadar sürer. İlkbahar dönemi dersleri ise Şubat ayında başlar ve Mayıs ayında biter. Messina Üniversitesinde, sınavlar katıldığı kursun sonunda veya akademik yıl boyunca belirlenen zamanlarda alınabilir.

Neden Messina Üniversitesi

  • Messina Üniversitesi’nde toplamda 23,316 tane kayıtlı öğrenci bulunmaktadır.
  • Messina Üniversitesi’nin 535 tane yabancı üniversitelerle işbirliği anlaşması vardır.
  • Her yıl 500 tane öğrencisiyle uluslararası hareketliliği olan bir üniversitedir.
  • Messina Üniversitesine her yıl 150 uluslararası öğrenci kayıt yapmaktadır.
  • Messina Üniversitesi 85 lisans programına sahiptir. Lisans programlarından 3 tanesi İngilizce (Tıp, Uluslararası İlişkiler, Data Science) olarak eğitim vermektedir.
  • Messina Üniversitesinde, Bankacılık ve Finans, Uluslararası İşletme, Bilgisayar Mühendisliği ve Jeofizik gibi 4 bölümde İngilizce master eğitimi alabilirsiniz.
  • Günümüzedek Messina Üniversitesini 53 bilim adamı ziyaret etmiştir.
  • Messina Üniversitesinde öğrenciler için 12 adet farklı bölüm yer almaktadır.
  • Messina Üniversitesinde 5 çift diploma programı vardır.

Pisa Edu Eğitim Danışmanlık firması, Messina Üniversitesinin yanı sıra İtalya’daki birçok devlet ve özel üniversitelerin Türkiye’de temsilciliğini yapmaktadır.

Messina Üniversitesi’ nde sizlerde lisans ve yüksek lisans programlarında eğitim almak istiyorsanız, ve Messina Üniversitesi resmi temsilcisi ile görüşme detayları hakkında bilgi almak istiyorsanız Pisa Edu ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.