Bocconi Üniversitesi 2022-2023 Başvuru Tarihleri: 2022-2023 akademik yılında 24 birinci yıl sınıfı faaliyete geçirilecektir. Her lisans programının farklı sayıda ders ve yeri vardır.

Bocconi Üniversitesi 2022-2023 Başvuru Tarihleri

2022/23 akademik yılına kabul için mevcut üç başvuru dönemi vardır:

Erken Dönem: İlk dönem genel olarak, lise üçüncü veya dördüncü (2021-2022 döneminde mezun olacaklar) sınıflarda okuyan ve erkenden başvuru yapmak isteyen öğrencilere ayrılmıştır.

Kış Dönemi: İkinci dönem, lisenin son yılında (2021-2022 döneminde mezun olacaklar) olan öğrenciler, liseden mezun olan adaylar ve başka üniversitelerden gelecek olan adaylar içindir. (Kontenjanın çoğunluğu bu dönemin sonunda dolmaktadır.)

İlkbahar Dönemi: Üçüncü ve son dönem, mevcut toplam yerlerin yaklaşık %10’unu belirler. Lisenin son yılında (2021-2022 döneminde mezun olacaklar) olan öğrenciler, liseden mezun olan adaylar ve başka üniversitelerden gelecek olan adaylar içindir.

Rekabet gerçekten yoğun olduğu için, başvuracak öğrencilerin mümkün olan en kısa sürede başvurmaları önerilir. Nitekim, erken başvuruların başarılı olma ve burs vb. Olanaklardan yararlanma şansı çok daha yüksektir. Ayrıca AB’de olmayan öğrencilerin vize vb. Konsolosluk işlemlerini yetiştirebilmeleri daha kolay olur.

ERKEN DÖNEMKIŞ DÖNEMİBAHAR DÖNEMİ
ONLINE BAŞVURU17 Mayıs-24 Haziran 202115 Kasım 2021-25 Ocak 202223 Mart-14 Nisan 2022
ONLINE DEMO SINAV1-6 Temmuz 202131 Ocak-4 Şubat 202227-29 Nisan 2022
ONLINE SINAV12-15 Temmuz 20217-11 Şubat 20222-5 Mayıs 2022
SONUÇLAREylül sonu 2021Mart sonu 2022Haziran başı 2022

Bocconi Üniversitesi 2022-2023 başvuru tarihleri için erken dönemde başvuru yapan öğrenciler, 24 Haziran’a o sırada okudukları yılın transkriptini yüklemeden de başvuru yapabilirler. Başvurularını tamamladıktan sonra, 9 Temmuz’a kadar başvurularına tekrar girip transkript belgelerini yükleyebilecekler.

Demo sınavı, başvuran öğrencilerin kendi seviyelerini görebilmeleri için yapılan bir simülasyon değil. Asıl sınavdan önce cihazları ayarlamak ve düzgün çalışıp çalışmadıklarını kontrol etmek ve web testi platformunu tanımak içindir.

Dünya İşletme Lisans Programı’nın özel başvuru ve kabul prosedürleri vardır. Ayrıntılar www.unibocconi.eu/wbb adresindedir.

Başvurunuza Başlamadan Önce Kontrol Edilmesi Gerekenler:

 Online başvurunuza başlamadan önce aşağıdaki maddeleri kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz:

  • Aday kategorileri:İtalyan aday” mı yoksa “Uluslararası aday” mı olduğunuzu kontrol edin.
  • Lise diploması: Lütfen kayıt için lise diploması gerekliliklerini ve ayrıca kabul durumunda sağlanacak özel diploma gerekliliklerini ve entegrasyonları (değer beyanı, AP’ler vb.) dikkatlice doğrulayın. Lise diploması gerekli şartları ve entegrasyonları sağlamayan adayların başvuruları kabul esnasında dikkate alınmayacaktır.
  • Kayıt için İngilizce yeterliliği: Kabul durumunda, kayıt için İngilizce şartını yerine getirmek için kabul edilen sertifika ve diplomaların listesini kontrol edin.

Değerlendirme Unsurları:

Seçim aşağıdaki unsurlara dayanmaktadır:

  • Giriş sınavı puanı: Bocconi online test* ya da SAT/ACT – %55
  • ve 11. sınıf notları ve ortalamaları – %43
  • Dil belgeleri (zorunlu değil) -%2

Ayrıca, adayın genel profilinin değerlendirilmesinde ek faktörler olarak değerlendirilebileceğinden, uluslararası adaylardan CV/özgeçmişlerini ve motivasyon mektubunu yüklemeleri istenir.

Bunun yerine, referans mektupları ve tahmini notları kabul esnasında için dikkate alınmayacaktır.

2022/2023 eğitim yılı için Bocconi Test online olarak yapılacaktır. Başvurunuzda online testin gün ve saatini seçmek mümkündür. Engellilik veya öğrenme güçlüğü durumunda, Bocconi testine girmek için olası destek önlemleri uygulanabilir.

Başvuruyu Tamamlamak:

Seçime katılmak için “My Application” portalı üzerinden online bir başvuru yapılması gerekir.

Başvuruyu doldurmak kolaydır, ancak sistemdeki belgeleri taramanız ve yüklemeniz gerekeceğinden zaman alır. Başvuru bitiş tarihlerine uyduğunuzdan emin olmak için zaman çizelgelerini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Başvuru hakkında eksiksiz ve güncel belgelerle birlikte doğru bilgilerin verilmesi esastır. Belgelerin “My Application”a yüklenmesi gerekiyor. E-posta ve/veya posta yoluyla gönderilen belgeler Kabul Komitesi tarafından dikkate alınmayacaktır.

Gönderilen her başvuru için 100 € tutarında bir başvuru ücreti zorunludur ve bu ücretin Paytool aracılığıyla ödenmesi gerekir.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.