Türkiye’de henüz çok yeni bir kavram olan “gastronomi”, doğru yiyeceği seçme, hazırlama, sunma ve insanların bundan keyif almasını sağlama sanatı olarak tanımlanıyor. Yemek pişirmek ve aşçılıktan çok daha fazlası olan gastronomi, oluşan farkındalık nedeniyle de bir süredir gençlerin gözde meslekleri arasında.

Yurtdışında Gastronomi eğitimi almak isteyenlerin tercihi ise bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’den de yemek kültürünün çok zengin olduğu İtalya olmuştur.

Gıdanın tarihini ve kökenlerini ve gezegen üzerinde olan etkisini bilmek isteyen, gıdanın nasıl yetiştiğin, taşındığını, aşamalarını ve yemek pişirmeyi öğrenmek isteyen öğrencilerin yeri olan University of Gastronomic Sciences, 2004 yılında İtalya‘da gastronomi eğitimi vermek üzere kurulmuştur. Burada lisans ve yüksek lisans düzeyinde Gastronomi eğitimi verilmektedir.

Üniversite düzeyinde eğitim veren University of Gastronomic yanı sıra profesyonel ve amatörlere yönelik de birçok kurslar mevcuttur.

İtalya’daki Bazı Gastronomi Programları

  • Gastronomy Science
  • Gastronomy & Food Communications
  • Food Culture
  • Italian Cookery

Sizler de yiyeceğin kökenlerini, geçmişini, geldiği yeri, kimlerden geldiğini ve gezegenimizdeki etkilerini bilmek istiyorsanız İtalya’da Gastronomi Eğitimi alarak yerinizi hazırlayabilirsiniz.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.