Türkiye’den son yıllarda İtalya’da Psikoloji Eğitimi ne talep giderek artmaktadır. Bu talebin fazla olup kontenjanların az olması sebebiyle İtalya’da Psikoloji Eğitimi alma hayali kuran birçok öğrenci maalesef bu hayalini gerçekleştirememektedir. Eğer sizler de İtalya’da Psikoloji Eğitimi almak istiyorsanız bunu İtalya’nın en saygın üniversitelerinde hem de İngilizce okuyarak gerçekleştirebilirsiniz.

İtalya’da Psikoloji Eğitimi

Psikoloji, insan davranışları ve zihinsel süreçleri ile birlikte bunların altında yatan nedenleri inceleyen ve araştıran bilim dalıdır. Psikoloji diğer bilimlere kıyasla çok daha kısa bir geçmişe sahiptir. Bu kısa süre içinde psikoloji değişik biçimlerde tanımlanmıştır.

Psikoloji Eğitimi size tek bir kariyer planı sunmaz. İtalya’da Psikoloji okuyan bir kişi klinik psikolog olup terapist unvanını alabilirken, sosyal psikolog, gelişim psikoloğu, endüstriyel psikolog gibi bir çok unvan alabilir.

İtalya’da Psikoloji Eğitimin Avantajları

Psikoloji Eğitimi almanın en büyük avantajlarından biri psikoloji alanında saygın üniversitelerde alanında uzman hocalardan eğitim olanakları sunmasıdır. Birçok kaynağın İngilizce yayınladığı bir alanda İngilizce eğitim alarak bu alandaki literatürü yakından takip edebileceksiniz. Ayrıca eğitim süreniz boyunca okulların ücretsiz olarak sunduğu İtalyanca kurslarına katılabilir, İngilizcenin yanında İtalyanca öğrenerek kendinize artı bir değer katma fırsatını elde edebilirsiniz.

İtalya’da Psikoloji Eğitimi alan dünyanın her alanından öğrenci bulunmaktadır. Bu çok uluslu ortamda farklı kültürleri öğrenebilecek ve yakın temas kurabileceksiniz. Olaylara farklı kültürlerden de bakmayı da öğrenceksiniz.

Psikoloji Eğitimi veren Padova Üniversitesi QS Ranking 2019 verilerine dünyanın en iyi 250 üniversitesi arasındadır. Psikoloji alanında ise dünyanın en iyi 100 üniversitesi arasındadır.

İtalya’da Psikoloji Eğitimi süreniz boyunca hem İtalyanca öğrenmiş hem de İngilizcenizi ciddi anlamda geliştirmiş olacaksınız. Bu da size İtalya’da veya dünyanın farklı bir ülkesinde çok rahat çalışma imkanı sağlayacaktır.

İtalya, Avrupa’nın ilk 500’de en çok üniversiteye sahip 3. ülkesidir. Siz de dünyanın en köklü ve prestijli üniversitelerinde teori ve pratiğin iç içe geçtiği çok kapsamlı bir Psikoloji Eğitimi alabilirsiniz. Bunun için en doğru adres İtalya’ya en çok öğrenci yerleştirmesi yapan ve  bu alanda en geniş hizmeti sunan Pisa Edu!

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.