Humanitas Üniversitesi, Times Higher Education Dünya Üniversitesi Sıralaması’nda İlk 250 Üniversite Arasında Yerini Aldı! 

Dünya Sıralaması

Pisa Edu olarak Türkiye temsilciliğini yaptığımız Humanitas Üniversitesi, Times Higher Education (THE) Uluslararası Sıralamasına bu sene ilk kez ve en yüksek girişi yaparak, 1799 üniversite arasında dünyanın en iyi 250 üniversitesi arasında yerini aldı. 

U-Multirank ve Leiden CWTS’in 2022 istatistiklerinde belirtildiği gibi bilimsel yayınların oranı açısından AB’de birinci sıraya ulaşan Humanitas Üniversitesi, dünya çapında yüzde 10’luk dilimde yer alıyor. Tıp ve Cerrahi bölümünde ise Avrupa’da sekizinde sırada. 

THE sıralamasında, üniversitelerin tüm faaliyet alanlarını kapsayacak şekilde öğretim, bilimsel etki, araştırma, uluslararasılaşma, teknoloji transferi gibi 13 performans kriteri üzerinden değerlendirme yapıldı.

Akademik kuruluşların uluslararası performans ölçüm sıralamaları, özellikle yurtdışında bir üniversite seçerken uluslararası öğrenciler tarafından giderek daha fazla dikkate alınmaktadır. 

Üniversite Hakkında

2014 yılında açıldığından bu yana, Humanitas Üniversitesi, yüksek uluslararasılaşma düzeyi, uluslararası Tıp programlarına yabancı öğrencilerin %43’ünün kayıt yaptırması ve özel seyahat hibeleri yoluyla yurtdışındaki eğitim programlarının iyileştirilmesi ile önemli bir yere sahiptir. Ayrıca, bire bir ders programı sunarak, öğretim yöntemlerini yenileyerek ve tüm öğrenciler için temel olan teorik ve pratik kısım arasında denge kurarak öğretim kalitesini sürekli olarak iyileştirmeye çalışmaktadır.

Humanitas Üniversitesi Rektörü Prof. Marco Montorsi, küresel ve Avrupa düzeyinde nasıl rekabet edileceğini gösteren bu sonuçtan memnuniyetini dile getirirken, İtalyan bilimsel araştırma ve üniversite sisteminin yeni insanları çekme ve önemli becerileri geliştirme konusundaki etkisini özellikle vurguluyor.

Ücretsiz Danışmanlık

Türkiye temsilcisi ve resmi kayıt ofisi olduğumuz Humanitas Üniversitesi’nin bu başarısıyla gurur duyuyoruz. Avrupa’nın ve dünyanın önde gelen birçok üniversitesinde olduğu gibi Humanitas Üniversitesi için de tüm başvuru ve kayıt işlemlerinde ücretsiz danışmanlık sağlamaktayız.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.