İtalya’da Konaklama Ayarlama Hizmeti

İtalya’da eğitim almayı planlayan öğrenciler için başvuru ve kabul işlemlerinden sonra en önemli süreç daimi kalacak yer ayarlamak olabilmektedir. İtalya’da genel itibariyle üniversitelerin kendilerine ait yurtlarının olmaması ve bir yabancı olarak kalacak yer ayarlamanın bazı zorlukları mevcuttur. Bu süreci daha kolay ve stressiz yürütmenin en kolay yolu İtalya’da ofisi olan, İtalyanca bilen ve o ülkenin kurallarına hakim bir kişi ya da firmadan destek alınmasıdır.

Biz Pisa Edu olarak, bu noktada öğrenciler ve ailelere ücret karşılığında bu hizmeti sunmaktayız. Pisa Edu olarak aynı zamanda bir çok özel yurt ile anlaşma yaparak gelecek öğrencilerimiz için yer rezerve etmiş bulunmaktayız. Yurtlarla anlaşmamız olan şehirler ise şunlardır; Roma, Milano, Bologna, Torino, Venedik, Padova, Pavia, Bergamo, Siena, Napoli, Messina, Palermo, Genova dır.

İtalya’da konaklama seçenekleri bulunduğunuz konuma göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin, İtalya’da Milano, Roma gibi büyük şehirlerde konaklama maliyeti kırsal alanlara nazaran daha pahalı olacaktır, ancak büyük şehirlerde konaklama yapacağınız seçenekler daha fazla olmaktadır.

Şayet şehirde bir yurt seçeceği mevcut değilse paylaşımlı dairelerde oda kiralama ya da ev tutma seçenekleri sunmaktayız.

İtalya’da eğitimin en önemli kısmı o ülkede yaşama koşulları olabilmektedir. Konaklama ayarlama işlemi bazen bir üniversiteden daha önemli bir hal alabilir. Süreç uzun sürebilir. Bu noktada Pisa Edu dan destek alarak öncesinde İtalya’ya gitmenize gerek olmadan bile sizin için daimi konaklayabileceğiniz bir yer ayarlanabilir.

İtalya’da ortalama konaklama maliyetleri ise öğrenciler için şu şekildedir. Tabi yazılan rakamlar İtalya’daki şehirlere göre farklılık göstermektedir. Belirtilen meblağlar kendi tecrübelerimizden yola çıkılarak belirtilmiştir. Seçenekler arasında paylaşımlı dairede oda kiralamanın aylık maliyeti 300 ila 500 euro arasındadır. Ev kiralama 500 ila 1300 euro arasında, özel yurt konaklaması ise 300 ila 600 euro arasında, devlet yurtları ise 190 euro ile 400 euro arasındadır.

Not: Yurtlarda genel itibariyle elektrik, su, ısınma ve internet gibi faturalar aylık ücrete dahildir, evlerde ise bu ücretler ekstradır.

Profesyonel Destek Almak Size Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

 • Şayet bizlerden destek alırsanız daimi kalacak yerinizi ayarlamak için önceden İtalya’ya gitmenize gerek kalmaz. Buda sizin hem zaman hem de gidiş geliş masraflarından tasarruf etmenize olanak sağlar.
 • İtalyanca bilen bir ekip olarak kalacak yerin tüm şartları size aktarılır ve kontrat sizler için incelenir, kontratta sizin aleyhinize olan durumlar ortadan kaldırılır.
 • Yapılacak kontratın yasal şartlara uygun olarak yapıldığı çalıştığımız İtalyanca bilen danışmanlarımız tarafından incelenmektedir.
 • İtalya’da bu noktada son zamanlarda dolandırıcılık vakaları yaşanmaktadır. Sahte hesaplarla kişilerden önceden depozito ücreti talep edilmektedir. Bu noktada bizden danışmanlık hizmeti alan kişileri bilgilendirmekteyiz. Biz kesinlikle kalacak yeri görmeden, ev sahibi veya yönetici ile tanışmadan hiç bir şekilde herhangi bir ödeme yapmamaktayız. Ve ödemelerimiz kontrat yapıldıktan sonra banka aracılığıyla olmaktadır.
 • Daimi kalacak yer ayarlandıktan sonra herhangi bir eksik veya bir ihtiyaç olduğu zaman öğrencilerimiz her zaman bizlere ulaşabilir ve bu eksiklerin giderilmesi konusunda yönlendirme yapabilmekteyiz.

İtalya’da Konaklama Konusunda Öğrenci ve Velilere Tavsiyelerimiz

 • Ayarlama yapmak için erken hareket etme
 • Ödenecek tutarın içerisinde nelerin dahil olduğu ya da olmadığının öğrenilmesi
 • Konaklama yapılacak yerin güvenliğinin araştırılması
 • Öğrenim göreceğiniz üniversiteye yakınlığın tespit edilmesi
 • Toplu ulaşıma erişim nasıl?
 • Evinizle veya dairenizle ilgili herhangi bir ek masrafın olup olmamasına bakılması (bina ortak giderleri, yıllık kontrat yenileme ücreti, emlakçı komisyonu vb)
 • Başka bir kişiyle konaklama yapılıp yapılmayacağına önceden karar vermeniz
 • Kendinize ait banyo, mutfak gibi kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz evinizde özel bir şey isteyip istemediğinize karar vermeniz

”İtalya’da Konaklama Ayarlama Hizmeti” hakkında daha detaylı bilgi almak için Pisa Edu uzmanlarıyla iletişime geçmekten çekinmeyin.

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.