Ana sayfa Lisans İtalya’da Mimarlık Okumak

İtalya’da Mimarlık Okumak

2194
0

İtalya'da Mimarlık okumak

İtalya, mimarlık denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden biridir. Mimarlık okumak isteyenler için de harika bir lokasyondur.  Her gittiğiniz şehirde göreceğiniz yapılar sizin için ayrı birer mimarlık hazinesi gibi keşfedilmeyi bekler. Böyle bir ülkenin doğal olarak köklü bir mimarlık eğitiminin olacağı kesindir.

 

İtalya’da mimarlık alanında eğitim dili İngilizce olan üniversiteler de mevcuttur. Bu sayede ilk aşamada İtalyanca bilmeden de mimarlık eğitimi almanız mümkündür.  Ancak İtalya’da bulunduğunuz süre içerisinde bu dile de rahatlıkla hakim olabilirsiniz. Bunun size çok farklı kapılar açacağı aşikardır. İtalya’da mimarlık eğitimi sadece devlet üniversitelerinde verilir ve 3 yıl sürer. Gereken şartlar ise Türkiye’de lise eğitimini tamamlamak, YKS den barajı aşmak ve İtalyan üniversitelerinin yapmış olduğu sınavı geçmektir.

 

İtalya’da mimarlık okumanın avantajlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • İtalya mimarlık alanında dünya çapında üne sahiptir. Mimarlığın kalbi diyebileceğimiz bir ülkede bu eğitimi aldığınızda dünyanın her yerinde çalışmanız mümkündür.
  • İlk aşamada İtalyanca bilmeden de eğitim alabilirsiniz.
  • İtalya, geniş burs imkanlarına sahiptir.
  • İtalyan hükümeti öğrencilere haftalık 20 saat çalışma izni vermektedir. Bu sayede eğitiminizi finanse edebilirsiniz.
  • Yurt dışı eğitim ve vizyonuna sahip olmanız, mimarlık gibi sürekli güncel kalınması gereken bir alanda sizleri hep bir adım önde tutacaktır.
  • Diplomanız YÖK tarafından tanınır.
  • Mezuniyet sonrası İtalya’da oturum işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz. İş bulmanız halinde çalışma ve oturum izni alabilirsiniz.

Siz de İtalya’da Mimarlık okumak ile ilgili bilgi almak, başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetleri gibi süreçle ilgili her alandaki hizmetlerimizi öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 532 544 24 15 numaralarından bizi arayabilir, Online Randevu Formunu doldurabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here