Van Gönül Dostları Derneği her yıl olduğu gibi bu yılda öğrencileri sevindirmeye devam ediyor. İstanbul da ikamet eden kalender bir aile mensubu olan Van’ın öz evladı Pisa Edu (Eğitim Danışmanlık Kurucu Ortağı) Süleyman Tuncil Doğup büyüdüğü yerleri unutmayarak Van ve çevresinde dağıtılmak üzere göndermiş olduğu yüz öğrenci için kırtasiye seti ve ayakkabıların İlk dağıtımını Türkiye’nin yüz ölçüm olarak en büyük ilçesi olan, Van’a 70 Km uzaklıkta ki Gürpınar’ın Alnıak Mahallesi’nde bulunan Alnıak İlköğretim Okulunda okuyan elli öğrenciye kırtasiye seti ve ayakkabı dağıtımı ile hayırsever iş insanlarının aldığı meyve suyu ile çikolata dağıttık.

Dağıtım programına derneğimizin gönüllü bileşenlerinden Av. Memet Yıldız, İş İnsanı Selçuk Coşkun, Van Gönül Dostları Derneği Başkanı Süleyman Çelebi Çomak, derneğin koordinatörü Gülcan Çomak, Alnıak Mahallesi’nde ikamet eden veliler ile okul idarecileri katılım sağladılar. Çocukların sevinmesine katkıda bulunanlar çocuklara tek tek hediyelerini takdim ettiler. Kırtasiye seti ve ayakkabılarına kavuşan ihtiyaç sahibi çocukların sevinçleri gözlerinden okunuyordu. Hediyelerini alan öğrenciler hep bir ağızdan kendilerine hediyeleri yollayan Süleyman Tuncil’e teşekkürlerini dile getirdiler.
Van Gönül Dostları Derneği olarak bu anlamlı etkinliğe katkı da bulunan yardımsever iş İnsanı Süleyman Tuncil’e teşekkür ediyoruz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da duyarlı ve hayırsever insanların desteği ile etkinliklerimiz devam edecek. Şiarımız şu ki, bir çocuk gülerse dünya güler…!

Pisa Eğitim Danışmanlık İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, vize ve oturma izni ve konaklama hizmetlerini öğrenmek için +90 212 544 24 15 ve +90 542 123 24 15 numaralarıdan bizi arayabilir veya info@pisaedu.com ‘a mail atabilirsiniz.